Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rząd
23.07.2020 08:01

Rekonstrukcja rządu. Sellin: ministerstw gospodarczych będzie mniej

Rekonstrukcja rządu spowoduje, że ministerstw będzie mniej, a konsolidacja ma dotyczyć resortów gospodarczych. Takie informacje przekazał w czwartek w Polskim Radiu 24 wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Jarosław Sellin, wiceminister kultury, mówi, że dostosuje się do "decyzji przywódczych".

- Z zapowiedzi publicznych wynika, że rekonstrukcja będzie i pójdzie to w kierunku zmniejszenia liczby ministerstw. Ministerstwa gospodarcze, których jest dużo, mogą podlegać konsolidacji - powiedział Jarosław Sellin. Dodał też, że on sam "chce się dostosować do decyzji przywódczych".

O rekonstrukcji rządu zaczęto mówić po wyborach prezydenckich. Najprawdopodobniej nastąpi na jesieni.

Z ustaleń money.pl wynika, że odejść mogą minister finansów Tadeusz Kościński, szefowa resortu pracy i polityki społecznej Marlena Maląg oraz minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. Kościński ma szanse na nowe stanowisko, mógłby zostać prezesem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Z kolei Maląg nie sprawdziła się jako minister pracy. Pojawiają się nieoficjalne informacje, że "resort rodziny się zaciął". A to przecież kluczowe dla PiS ministerstwo, które zajmuje się m.in. dystrybucją środków na program 500+.

W mediach pojawiały się także spekulacje o możliwej konsolidacji resortów. Wśród gospodarczych, o których już oficjalnie powiedział Sellin, mogłoby dojść do połączenia na powrót ministerstw środowiska oraz klimatu. Kolejny możliwy ruch to likwidacja resortu finansów (opuszczonego przez Kościńskiego) i włączenie go do ministerstwa rozwoju, którym obecnie kieruje Jadwiga Emilewicz.

Zobacz: Wiek emerytalny. Prezes ZUS: "Polacy powinni pracować dłużej, do wykonania ogrom pracy"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: rząd, kadry, rekonstrukcja, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-07-2020

AlpcKościński mógłby wrócić tam, gdzie płacił przez całe życie podatki, a nie tu dorabiać sobie druga emeryturę.

23-07-2020

ZoeA co z gwiazdą - intelektu z tym co szybciej mówi niż myśli - Sasinem ?

23-07-2020

LilkaCzy Sasin odpowie za defraudacje kasy? Wydał milionów furę na jakieś pakiety pocztowe niezgodnie z prawem. Gdzie ta kssa?

Rozwiń komentarze (7)