Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
A.Z.
|

Rekonstrukcja rządu. Sellin: ministerstw gospodarczych będzie mniej

7
Podziel się:

Rekonstrukcja rządu spowoduje, że ministerstw będzie mniej, a konsolidacja ma dotyczyć resortów gospodarczych. Takie informacje przekazał w czwartek w Polskim Radiu 24 wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Jarosław Sellin, wiceminister kultury, mówi, że dostosuje się do "decyzji przywódczych".
Jarosław Sellin, wiceminister kultury, mówi, że dostosuje się do "decyzji przywódczych". (PAP)
bEEqukol

- Z zapowiedzi publicznych wynika, że rekonstrukcja będzie i pójdzie to w kierunku zmniejszenia liczby ministerstw. Ministerstwa gospodarcze, których jest dużo, mogą podlegać konsolidacji - powiedział Jarosław Sellin. Dodał też, że on sam "chce się dostosować do decyzji przywódczych".

O rekonstrukcji rządu zaczęto mówić po wyborach prezydenckich. Najprawdopodobniej nastąpi na jesieni.

Z ustaleń money.pl wynika, że odejść mogą minister finansów Tadeusz Kościński, szefowa resortu pracy i polityki społecznej Marlena Maląg oraz minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. Kościński ma szanse na nowe stanowisko, mógłby zostać prezesem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Z kolei Maląg nie sprawdziła się jako minister pracy. Pojawiają się nieoficjalne informacje, że "resort rodziny się zaciął". A to przecież kluczowe dla PiS ministerstwo, które zajmuje się m.in. dystrybucją środków na program 500+.

bEEqukon

W mediach pojawiały się także spekulacje o możliwej konsolidacji resortów. Wśród gospodarczych, o których już oficjalnie powiedział Sellin, mogłoby dojść do połączenia na powrót ministerstw środowiska oraz klimatu. Kolejny możliwy ruch to likwidacja resortu finansów (opuszczonego przez Kościńskiego) i włączenie go do ministerstwa rozwoju, którym obecnie kieruje Jadwiga Emilewicz.

Zobacz: Wiek emerytalny. Prezes ZUS: "Polacy powinni pracować dłużej, do wykonania ogrom pracy"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEEqukoO
KOMENTARZE
(7)
tuba
rok temu
Ministerstwa znikną ale ludzie pozostana- haha- ale rekonstrukcja-ministrowie zostaną zredukowanie ale ich place pozostana- oto dobra dojna zmiana
Nilles
rok temu
Gospodarstw ministerialnych będzie mniej.
A zwłaszcza W...
rok temu
Może by do Ministerstwa Klimatu dodać Terytoria Pozaziemskie. Jednakowo drogie a Wpływ mają podobny.
bEEqukoP
Lilka
rok temu
Czy Sasin odpowie za defraudacje kasy? Wydał milionów furę na jakieś pakiety pocztowe niezgodnie z prawem. Gdzie ta kssa?
lakon
rok temu
Wymyślania koła ciąg dalszy.