Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Rekordowa imigracja. Przyciąga rynek pracy

8
Podziel się

O jedną piątą wzrosła imigracja do Polski w stosunku di ubiegłego roku. W ZUS składki emerytalne i rentowe opłacone były za 628 tys. pracowników zagranicznych

Rekordowa imigracja. O blisko połowę wzrosła liczba wydanych pozwoleń na pracę w Polsce.
Rekordowa imigracja. O blisko połowę wzrosła liczba wydanych pozwoleń na pracę w Polsce. (East News)
bDBbLPXF

O blisko połowę wzrosła liczba wydanych pozwoleń na pracę w Polsce, sięgając liczby 100 tys. – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Tylko do kwietnia zarejestrowano ponad 570 tys. oświadczeń o zatrudnieniu obcokrajowców – wynika z danych resortu pracy.

bDBbLPXH

Większe zainteresowanie polskim rynkiem pracy potwierdza również ZUS. W maju składki emerytalne i rentowe opłacone były za 628 tys. pracowników zagranicznych – pisze "DGP". W większości to Ukraińcy.

Zobacz także: Obejrzyj: Ukraińcy bez pensji. "Fatalny sygnał. Będziemy zwalczać"
bDBbLPXN

Dr hab. Paweł Kaczmarczyk, dyrektor Ośrodka Badań nad Migracjami na Uniwersytecie Warszawskim zauważa na łamach dziennika, że w tym roku możemy mieć rekordową liczbę cudzoziemców pracujących w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDBbLPYi
KOMENTARZE
(8)
Waldek 14l
rok temu
Katastrofą bedzie, jak za 20 lat ci pracownicy wyjadą z Polski i ZUS bedzie musiał im wypłacać emeryturę za granicę. A to nie będą male pieniądze.
Mojnick
rok temu
Głosowaliście na PiS to macie
ZK590
rok temu
w Polsce pracują obcy a Kiepscy leżą i czekają na socjal. Gdzie jest Urząd Pracy ?Jak można wypłacać wszelkie zasiłki ludziom permanentnie uchylającym się od pracy.
bDBbLPYj
ann
rok temu
Zamiast zapłacić swoim gnębimy innych. Za kilka lat wylezie obcym praca u polskich Januszy tak jak Polakom u Helmutów i Helg.
mmm
rok temu
Spokojnie za niedługo wyjadą do Niemiec. Każdy jedzie tam gdzie więcej płacą. Na Podkarpaciu nie ma aż tak dużo Ukraińców, bo oni pracują w bogatszych regionach kraju. Jedynie Rzeszów sobie radzi, bo się rozrasta i ma miejsca pracy a reszta miast na Podkarpaciu to tragedia. No ale właśnie z powodu dużego napływu ludności do Rzeszowa stawki są dość słabe z innymi dużymi miastami w Polsce. Bo Rzeszów nie musi płacić bo znajdują się chętni za słabe wynagrodzenie. Jak połowa Ukraińców wyjedzie do Niemiec to wreszcie w Polsce płace zaczną iść do góry. Bo brak 1 mln ludzi do pracy spowoduje walkę pracodawcy o pracownika. Teraz już odczuwalny jest brak pracowników ale po wyjeździe imigrantów tylko spotęguje to. Ta firma co będzie płacić lepiej to będzie mieć pracownika a ci oferować będą bardzo mało to nawet nie będą mogły prosperować, bo jak? Bez pracowników?