Notowania

Rekordowa imigracja. Przyciąga rynek pracy

O jedną piątą wzrosła imigracja do Polski w stosunku di ubiegłego roku. W ZUS składki emerytalne i rentowe opłacone były za 628 tys. pracowników zagranicznych

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Rekordowa imigracja. O blisko połowę wzrosła liczba wydanych pozwoleń na pracę w Polsce.

O blisko połowę wzrosła liczba wydanych pozwoleń na pracę w Polsce, sięgając liczby 100 tys. – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Tylko do kwietnia zarejestrowano ponad 570 tys. oświadczeń o zatrudnieniu obcokrajowców – wynika z danych resortu pracy.

Większe zainteresowanie polskim rynkiem pracy potwierdza również ZUS. W maju składki emerytalne i rentowe opłacone były za 628 tys. pracowników zagranicznych – pisze "DGP". W większości to Ukraińcy.

Obejrzyj: Ukraińcy bez pensji. "Fatalny sygnał. Będziemy zwalczać"

Dr hab. Paweł Kaczmarczyk, dyrektor Ośrodka Badań nad Migracjami na Uniwersytecie Warszawskim zauważa na łamach dziennika, że w tym roku możemy mieć rekordową liczbę cudzoziemców pracujących w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-08-2019

ZK590w Polsce pracują obcy a Kiepscy leżą i czekają na socjal. Gdzie jest Urząd Pracy ?Jak można wypłacać wszelkie zasiłki ludziom … Czytaj całość

01-08-2019

mmmSpokojnie za niedługo wyjadą do Niemiec. Każdy jedzie tam gdzie więcej płacą. Na Podkarpaciu nie ma aż tak dużo Ukraińców, bo oni pracują w bogatszych … Czytaj całość

01-08-2019

Waldek 14lKatastrofą bedzie, jak za 20 lat ci pracownicy wyjadą z Polski i ZUS bedzie musiał im wypłacać emeryturę za granicę. A to nie będą male pieniądze.

Rozwiń komentarze (8)