Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
10.07.2019 12:30

Ukraińcy wyzywani i zastraszani. Wstrząsający film z plantacji szparagów

"Zamknij mordę i do roboty" - krzyczy na ukraińskich pracowników ich nadzorca na polu szparagów. To zresztą nie są najgorsze słowa, jakich używa. Poniżani próbują się bronić, ale wracają do pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Obrzucani wyzwiskami już nie pracują w Żelichowie. Przy kolejnych zbiorach moga też nie chcieć tam wracać. (Fot: Photoshot/REPORTER)

Do zdarzenia, które ujawniła "Gazeta Wyborcza" i TVP doszło w Żelichowie w Wielkopolsce. Wykrzykujący wulgaryzmy mężczyzna wygląda i zachowuje się niczym poganiacz niewolników. W wojskowej koszulce, okularach słonecznych i z parasolem chroniącym przed słońcem - pokrzykuje na pracujących w polu.

Na jego celowniku są nie tylko mężczyźni. Mocnych słów używa również w stosunku do Ukrainek. W prawdziwą wściekłość wpada, kiedy widzi, że jedna z kobiet filmuje jego zachowanie. Atakuje ją i próbuje wyrwać telefon.

Ukraińcy bez pensji. "Fatalny sygnał. Będziemy zwalczać"

Kobieta broni się i informuje nadzorce, że o jego zachowaniu poinformuje właścicielkę plantacji. W jej obronie staje też jeden z Ukraińców, który zaczyna obrzucać się obelgami z agresywnym mężczyzną.

"Odsuń się, spier... do roboty, już! - krzyczy Polak. Ukrainiec nie pozostaje mu dłużny: "będziesz na kobietę napadał, czy co? Całkiem ochu... - mówi". Nadzorca nie przestaje ubliżać: "Do roboty, idź! I mordę zamknij. Spier...".

Sytuacja coraz bardziej się zaognia. "Jeszcze będziesz do mojej żony skakać, ty kur..." - krzyczy Ukrainiec. Odpowiedź Polaka jest równie mocna: "Spier..., Judaszu, dość już nawywijałeś" - krzyczy Polak. W końcu Ukrainiec zapowiada, że o sprawie poinformuje Policję.

W odpowiedzi słyszy: "Bo jak cię pier....., to się kopytami zakryjesz" i na koniec wiązanki "paszoł won i pysk zamknij".
Cytowana przez gazetę sołtyska wsi Marianna Golisz jest wstrząśnięta nagraniem. - Jak zobaczyłam film, pomyślałam: jak tak można ludzi traktować? To zwierząt się tak nie traktuje.

Jak z kolei ustaliła TVP, agresywnym mężczyzną zainteresowała się policja. Po opublikowaniu filmu stracił te pracę. W rozmowie z dziennikarzami twierdził, że to on został zaatakowany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, ukraińcy, praca
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2019

MisiekA wczoraj był w kościele i komunię przyjmował.

11-07-2019

PolakObrońcy ukraińców obejrzyjcie WOŁYŃ

11-07-2019

OlaTen byd..ak powinien siedzieć za takie traktowanie ludzi!!

Rozwiń komentarze (331)