Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Ukraińcy wyzywani i zastraszani. Wstrząsający film z plantacji szparagów

331
Podziel się

"Zamknij mordę i do roboty" - krzyczy na ukraińskich pracowników ich nadzorca na polu szparagów. To zresztą nie są najgorsze słowa, jakich używa. Poniżani próbują się bronić, ale wracają do pracy.

Obrzucani wyzwiskami już nie pracują w Żelichowie. Przy kolejnych zbiorach moga też nie chcieć tam wracać.
Obrzucani wyzwiskami już nie pracują w Żelichowie. Przy kolejnych zbiorach moga też nie chcieć tam wracać. (East News, Photoshot/REPORTER)
bDAmKYnF

Do zdarzenia, które ujawniła "Gazeta Wyborcza" i TVP doszło w Żelichowie w Wielkopolsce. Wykrzykujący wulgaryzmy mężczyzna wygląda i zachowuje się niczym poganiacz niewolników. W wojskowej koszulce, okularach słonecznych i z parasolem chroniącym przed słońcem - pokrzykuje na pracujących w polu.

Na jego celowniku są nie tylko mężczyźni. Mocnych słów używa również w stosunku do Ukrainek. W prawdziwą wściekłość wpada, kiedy widzi, że jedna z kobiet filmuje jego zachowanie. Atakuje ją i próbuje wyrwać telefon.

Zobacz także: Ukraińcy bez pensji. "Fatalny sygnał. Będziemy zwalczać"
bDAmKYnH

Kobieta broni się i informuje nadzorce, że o jego zachowaniu poinformuje właścicielkę plantacji. W jej obronie staje też jeden z Ukraińców, który zaczyna obrzucać się obelgami z agresywnym mężczyzną.

"Odsuń się, spier... do roboty, już! - krzyczy Polak. Ukrainiec nie pozostaje mu dłużny: "będziesz na kobietę napadał, czy co? Całkiem ochu... - mówi". Nadzorca nie przestaje ubliżać: "Do roboty, idź! I mordę zamknij. Spier...".

Sytuacja coraz bardziej się zaognia. "Jeszcze będziesz do mojej żony skakać, ty kur..." - krzyczy Ukrainiec. Odpowiedź Polaka jest równie mocna: "Spier..., Judaszu, dość już nawywijałeś" - krzyczy Polak. W końcu Ukrainiec zapowiada, że o sprawie poinformuje Policję.

bDAmKYnN

W odpowiedzi słyszy: "Bo jak cię pier....., to się kopytami zakryjesz" i na koniec wiązanki "paszoł won i pysk zamknij".
Cytowana przez gazetę sołtyska wsi Marianna Golisz jest wstrząśnięta nagraniem. - Jak zobaczyłam film, pomyślałam: jak tak można ludzi traktować? To zwierząt się tak nie traktuje.

Jak z kolei ustaliła TVP, agresywnym mężczyzną zainteresowała się policja. Po opublikowaniu filmu stracił te pracę. W rozmowie z dziennikarzami twierdził, że to on został zaatakowany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDAmKYoi
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(331)
Misiek
2 lata temu
A wczoraj był w kościele i komunię przyjmował.
Ola
2 lata temu
Ten byd..ak powinien siedzieć za takie traktowanie ludzi!!
PolakPolakowi...
2 lata temu
Takich pseudobrygadzistow bez kultury jest znacznie więcej nie tylko u nas w kraju ale i za granicą, Polak nawet Polaka by za miedziaki utopil w łyżce wwodu. Spotkałam się z takim chamstwem a nawet gorszym niestety ale nie chce ciągnąć się po sądach z bydletami. Ale karma i zło, które wyrzadza się innym zawsze wraca.
bDAmKYoj
Tasman
2 lata temu
Teraz wszyscy widzą że Polak tak wyzywa Ukraińca a w Niemczech przy szparagach to Polak Polaka tak traktuje wstyd i nikt tego nie nagłaśniania
xyz
2 lata temu
Wszędzie jest takie wykorzystywanie ludzi, moja matka była w niemczech i były podobne sytuacje, teraz pracuje w holadnii i tam też podobnie było, teraz jest lepiej
...
Następna strona