Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KB
|

Rekordowa podwyżka zasiłku. Bezrobotny dostanie więcej

82
Podziel się:

Nie tylko składki za kontach emerytalnych w ZUS, ale również świadczenia dla osób bezrobotnych są waloryzowane. Tegoroczne, rekordowe podwyżki, które obowiązują od czerwca zawdzięczamy wysokiej inflacji.

Rekordowa podwyżka zasiłku. Bezrobotny dostanie więcej
Osoby bezrobotne dostaną od czerwca wyższe o 14,4 proc. zasiłki. (money.pl, Rafał Parczewski)

Od 1 czerwca kwota zasiłku dla osób bezrobotnych podwyższana jest o wskaźnik średniorocznej inflacji, który za ubiegły rok wyniósł 14,4 proc. Oznacza to, że świadczenia obecnie wynoszą odpowiednio:

1491,90 zł brutto w okresie pierwszych 90 dni posiadania prawa do zasiłku (co oznacza wzrost o 187,80 zł),

1171,60 zł brutto w okresie kolejnych dni posiadania prawa do zasiłku (jest to wzrost o 147,50 zł).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Nikt tego nie policzył". Ekonomista ocenia propozycje podatkowe Konfederacji

Są to kwoty dla osób, którym przysługuje świadczenie w wymiarze 100 proc., czyli takich, które przepracowały więcej niż 5 lat i mniej niż 20 lat.

Jeśli staż pracy jest krótszy niż 5 lat, świadczenie wynosi 80 proc. kwoty bazowej, a gdy staż pracy jest wyższy niż 20 lat - bezrobotny otrzymuje 120 proc. kwoty bazowej.

Prawo do zasiłku dla bezrobotnych przysługuje osobom, które w okresie 18 miesięcy poprzedzających dzień rejestracji jako osoba bezrobotna były zatrudnione przez okres co najmniej 365 dni i osiągnęły wynagrodzenie w kwocie co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę, od której odprowadzano składki na Fundusz Pracy.

To właśnie z tego funduszu wypłacane jest świadczenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(82)
Bezrobotny
4 miesiące temu
PISowcy do tego doprowadzili że za STRÓŻA nie mam pracy , do innej się nie nadaję
Mtj
4 miesiące temu
Pogoń za króliczkiem
Bolszewiz
4 miesiące temu
W Polsce nie ma bezrobocia
Wielunianin
4 miesiące temu
A dlaczego PiS tak hojnie jak pieniądze nie daje ludziom dobrym i uczciwym... PRAWORZĄDNOŚCI I PRAWA DO ŻYCIA ? Dlaczego nie ratuje OFIAR PRZESTĘPSTW z miasta WIELUNIA, których życie jest zagrożone przez działalność przestępczą i jeszcze padają ofiarą REPRESJI ORAZ DYSKRYMINACJI, a nawet przemocy. I tylko za to że bronią własnego życia i proszą o pomoc i ratunek zagrozonego życia. Tym biednym ludziom to PiS odmawia prawa do życia.
Pracowity
4 miesiące temu
Dlaczego nikt nie chce pracować ale zasiłek brać , pytałem kiedyś panią z pup i powiedziała wie pan oni i tak nie chcą pracować i co mu zrobię , po co szukać wrogów jak wole spokój , nieróbstwo i to wszystko i strzały za granice to cały kraj PiS nieudaczników
...
Następna strona