Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Rekordowe dodatki dla emerytów. Dzięki waloryzacji

206
Podziel się:

Waloryzacja rent i emerytur w 2022 roku może wynieść nawet 9,7 proc. Taki wskaźnik waloryzacji oznacza nie tylko wyższe świadczenia emerytalne i rentowe, lecz także podwyżkę kwot rozmaitych dodatków dla seniorów wypłacanych przez ZUS - pisze w piątek "Super Express".

Rekordowe dodatki dla emerytów. Dzięki waloryzacji
Dzięki rekordowej waloryzacji wyższe będą nie tylko świadczenie, w górę pójdą także dodatki dla emerytów (money.pl, Rafał Parczewski)

Według ustaleń dziennika w marcu ZUS podwyższy świadczenia o 9,6 proc.

Dodatki w górę

"O tyle samo zwiększone zostaną dodatki do emerytury. Jeśli te prognozy się potwierdzą, to popularny dodatek pielęgnacyjny - przysługujący przewlekle chorym, a także wszystkim powyżej 75. roku życia - zostanie podwyższony z 239,66 zł do 262,66 zł" - podaje dziennik.

"SE" informuje również, że dodatek pielęgnacyjny dla inwalidy wojennego i osoby niezdolnej do samodzielnej egzystencji wzrośnie w przyszłym roku z 359,49 zł do 394 zł.

Zobacz także: Podwyżki emerytur w 2022 r. Oto pierwsza propozycja rządu

Z kolei dodatek kompensacyjny miałby wzrosnąć z 35,95 zł do 39,40 zł, a kombatancki z 239,66 zł do 262,66 zł. Dziennik przewiduje, że wzrośnie też dodatek do renty inwalidy wojennego z 917,58 zł do 1005,66 zł.

Waloryzacja zaplanowana na 1 marca

Inflacja w listopadzie osiągnęła poziom 7,8 proc. W porównaniu z poprzednim miesiącem ceny poszły w górę o 1 proc. To już piąty miesiąc z rzędu, gdy inflacja rośnie, a dynamika tylko przybiera na sile. Z tak dużymi podwyżkami nie mieliśmy do czynienia od ponad 20 lat.

To oznacza, że przyszłoroczna waloryzacja emerytur będzie rekordowa.

W sierpniu rząd Prawa i Sprawiedliwości przyjął projekt budżetu na rok 2022. Znalazł się w nim wskaźnik waloryzacji rent i emerytur, który w przyszłym roku będzie rekordowy. A to za sprawą szalejącej inflacji w Polsce.

- W projekcie budżetu na 2022 rok zapisany został wskaźnik waloryzacji rent i emerytur w wysokości 104,89 procent, a waloryzacja zaplanowana jest na 1 marca 2022 roku - mówił wiceminister finansów Sebastian Skuza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(206)
emeryt
3 lata temu
Pis zrobił drożyzne i rozdaje nasze pieniądze tym samym powiększa dług publiczny ludziom się żyje gorzej należy ten rząd podać do dymisji a najgorsze zło to 500+    !!!!!!!!!! PIS podzielił ludzi i rodziny jednym daje 14ke tym daje co nie chciało się robić a teraz podatek nieroby nie będą płacić podatku a ci co całe życie zapiepszali dalej będą płacić podatek taki podział robi PIS a w dodatku daje 500+ dzieciorobom z naszych podatków a oni chlają za te pieniądze i nie muszą pracować jest wiele przykładów udokumentowanych ludzie co się słyszy mają już dość tego rządu nikt już na PIS nie zagłosuje bo to druga komuna drożyzna goni drożyzne non stop podwyżki na 500+ dość a teraz PIS rozdaje dzieciorobom 12tys zł my was niedługo rozliczymy !  To koniec PISowców .A emerytów którzy pracowali ciężko to się ich dyskryminuje tylko daje się tym nierobom ! W tym kraju tylko dobrze żyją celebryci księża piłkarze i ci w rządzie podwyżki sobie robią po 10tys a większość ma zarobki miljonowe a ludzom pracy lub emerytom po 50zł podwyżki a w sklepach co tydzień podwyżki ludzie musimy wyjść na ulice i to zmienić !!!!!
Jurek200
3 lata temu
To nie są podwyżki tylko niepełne wyrównanie inflacyjne
emigrant
3 lata temu
Z mojej emerytury potrącą mi 7 złotych a mieli dołożyć.Kłania się 53 lata składkowe.
xukxg
3 lata temu
Ludzie obudźcie się. Na waszych plecach wdrapali się w 81 na górę i siedzą tam 40 lat - dojąc nas wszystkich.
dr śuśki
3 lata temu
To mi się podoba !!! PiS wykańcza swój elektorat !!!!! BUAHAHA !!!!!!!
...
Następna strona