Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Nowe dodatki do emerytur. Dostaną je tylko wybrani

244
Podziel się:

Jednorazowy dodatek do emerytury w wysokości 3 tys. zł. Sejm i Senat pracują nad zmianami, dzięki którym nowe grupy seniorów będą mogły liczyć na dodatkowe wsparcie – czytamy w poniedziałkowym "Fakcie". Zobacz, kto może liczyć na pieniądze.

Nowe dodatki do emerytur. Dostaną je tylko wybrani
Rząd chce wybranym grupom emerytów dołożyć do świadczenia. Zmiany są procedowane w Sejmie i Senacie (money.pl, Rafał Parczewski)

Jak informuje dziennik, Sejm na ostatnim posiedzeniu przegłosował ustawę, która zakłada wypłatę jednorazowego wsparcia w wysokości 3 tys. zł. Kto mógłby liczyć na dodatek? Otrzymałyby go osoby o potwierdzonym statusie działacza opozycji antykomunistycznej lub osobom represjonowanym z powodów politycznych.

Pieniądze wypłacane w urzędu

Pomocą zostaną objęte te osoby, które uzyskają taki status na podstawie decyzji Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych do 31 grudnia 2021 r.

Jeśli uda się wprowadzić zmiany, nie trzeba będzie składać żadnych wniosków, by otrzymać pieniądze. Będą one wypłacone z urzędu do 31 marca 2022 r. Teraz ustawa trafiła do Senatu – informuje "Fakt".

Zobacz także: Stażowe emerytury będą głodowe? Nie dla wszystkich

700 zł więcej dla kobiet

Na wyższe świadczenia będą mogły liczyć także osoby (głównie kobiety), które przeszły na specjalną, wcześniejszą emeryturę, aby opiekować się niepełnosprawnym dzieckiem. Obecnie otrzymują one świadczenia w wysokości minimalnej emerytury, czyli 1250,88 zł brutto. Po zmianie będzie to kwota 1971 zł.

W tym jednak wypadku konieczne będzie złożenie wniosku. Osoby, które zrobią to do 28 lutego 2022 r., otrzymają wyrównanie naliczane od stycznia 2022 r.

Jak informuje "Fakt", rząd chce wypłacić specjalne dodatki również strażakom ochotnikom. Przysługiwałby mężczyznom po ukończeniu 65 lat, którzy udowodnią co najmniej 25 lat czynnej służby w ochotniczej straży pożarnej, oraz kobietom po 20 latach czynnej służby strażackiej.

Dodatek będzie co roku waloryzowany. Wniosek o pieniądze trzeba będzie złożyć u powiatowego lub miejskiego komendanta straży pożarnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(244)
Halina
3 lata temu
A gdzie pieniądze dla tych którzy odeszli na emeryturę w czerwcu 2016r i zostali pokrzywdzeni.pytam.
henryk
3 lata temu
Tego można było się spodziewać, że tak to się skończy. Z tego punktu widzenia, ppk okazują się znacznie lepsze, bo każda osoba pracująca może z tego korzystać. A to jest po prostu uczciwe, że każdy kto chce może zacząć budować oszczędności.
PIEKNA
3 lata temu
NO SUPER ,ZE RZAD TAK DOBRZE MYSLI I WYPLACI OPOZYCNISTOM PIENIEDZE NALEZA IM BO WLACZYLI KIEDY KOMUNA ICH GNEBILA I ZABIJALA.ALE WTEDY MIELI DOBRZE MORERCY KOMUSITYCZNI ,NO I NARESZCIE DOSTANA MAMY ,KTORE MAJA 1250ZL,BRUTTO DODATEK 700ZL SUPER.ZA POKO-SROKO NIC BYSMY NIE DOSTALI.BOZE WIEM ,ZE JESTES I MYLISZ O TAKICH LUDZIACH ,A NIE BOGATYCH.TAK JAK ROBILI PESELY I POKO-SROKO DO SIEBIE I DLA SIEBIE.
Ela
3 lata temu
Tu trzeba dziękować wszystkim siłom politycznym w sejmie decyzja słuszna opozycjonistom się należy przy tej drużynie bo na leki wydają grubą kasę
xxl
3 lata temu
Wszystkie Emerytury bez PODATKU i Przywrócić IN VITRO!!!
...
Następna strona