Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
PRC
|

Restrykcje dla niezaszczepionych. Niemcy stawiają czoła czwartej fali

211
Podziel się:

Od jesieni do wiosny wszyscy, którzy nie zostali zaszczepieni przeciw COVID-19 będą musieli liczyć się z wykluczeniem ich z udziału w imprezach i zakazem wstępu do restauracji. - Konieczne są działania zapobiegawcze - stwierdziło ministerstwo zdrowia Niemiec

Restrykcje dla niezaszczepionych. Niemcy stawiają czoła czwartej fali
Szczepienie będzie przepustką do restauracji czy na koncert. (East News, Piotr Korczak REPORTER)
bECUmJph

Rząd Niemiec już przygotowuje się na ewentualną czwartą falę pandemii. Jak zapowiedziało ministerstwo zdrowia, restrykcje sanitarne mają być jednak bardziej umiarkowane niż jesienią i zimą 2020 roku ze względu na zaawansowaną kampanię szczepień.

Zobacz także: Obowiązek szczepień przeciw COVID-19 dla grup zawodowych? Stanowisko wiceministra zdrowia

"Tak drastyczna blokada jak w przypadku drugiej i trzeciej fali (pandemii) najprawdopodobniej nie będzie konieczna" - napisano w raporcie ministerstwa wysłanym do Bundestagu i krajów związkowych, do którego dotarła agencja dpa.

bECUmJpj

Mimo tego obostrzenia mogą być bardziej dotkliwe dla osób niezaszczepionych., jak wykluczenie ich z udziału w imprezach i zakaz wstępu do restauracji.

Od jesieni ma zostać prowadzony powszechny obowiązek noszenia maseczek aż do wiosny. Ma on obowiązywać zwłaszcza w lokalnym i dalekobieżnym transporcie publicznym oraz w handlu detalicznym.

W celu powstrzymania czwartej fali pandemii jesienią i zimą konieczne są działania zapobiegawcze, "aby uchronić system opieki zdrowotnej przed nadmiernym obciążeniem, a grupy osób, które nie mogą być jeszcze zaszczepione, przed ewentualną groźną chorobą" - napisano w raporcie.

bECUmJpp

Od początku lub od połowy września udział w określonych sferach życia publicznego "powinien być możliwy tylko wtedy, gdy przestrzegana jest zasada: zaszczepiony, wyleczony lub przebadany. Wymienia się tu gastronomię, zakwaterowanie w hotelach, sporty, duże imprezy halowe i plenerowe" - pisze dpa.

Wiele krajów Europy już wcześniej wprowadziło restrykcje dla niezaszczepionych. Wśród nich są na przykład Grecja (niezaszczepieni nie wejdą do kina, teatru ani restauracji) czy Czechy (nie wpuszczą do kraju niezaszczepionych bez testu).

We Francji niezaszczepieni nie będą mieli wstępu do kawiarni, galerii handlowych, nie polecą samolotem, ale i nie skorzystają z kolei. Podobne ograniczenia zaczną niedługo obowiązywać w centrach kultury i parkach rozrywki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECUmJpK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(211)
Mietek.
miesiąc temu
Ludzkości!Przejżyj na oczy! Dajecie się zaszczepić,to znaczy zaczipować.Te paszporty zdrowo tne w niedługiej przyszłości będą czipowane na prawą rękę albo na czoło. Chcecie dać się zniewolić Atychrystowi???
Obywatel
miesiąc temu
Brawo, a u nas czciciele samolotów i płaskoziemcy spod znaku pisokomuny nie tkną swojego uwstecznionego elektoratu, może to i dobrze bo wymrze im wiele głosów.
niki
2 miesiące temu
Adolf wciąż żywy
bECUmJpL
Nickodem
2 miesiące temu
A niech mnie w 4 pocałują. Umrę bez wizyty w knajpie 🤪
Hans Jurgen a...
2 miesiące temu
Bzdury ...
...
Następna strona