Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rewolucja technologiczna nam ucieka. "Europa przespała szansę"

Polska firma Creotech Instruments wygrała unijny grant na stworzenie systemu dystrybucji kluczy szyfrujących metodą kwantową, czyli pewnego rodzaju komunikacji przyszłości, której nie da się podsłuchać bez wiedzy zainteresowanych stron. Jak mówił w programie "Money.pl" dr hab. Grzegorz Brona, prezes Creotech, takie wdrożenia na świecie już przeprowadzono. W technologiach bazujących na mechanice kwantowej prym wiodą Chińczycy, Europa zaspała. - Nie tyle Europa zabiera się za to za późno, ile przespała już pewną szansę. Ta szwajcarska firma, ta od wdrożenia technologii w wyborach, została kupiona przez Koreańczyków. Większość firm europejskich wyspecjalizowanych w technologiach kwantowych w ostatnich 5-10 latach, to już nie są europejskie firmy - mówił Grzegorz Brona.

0
0
15
Podziel się
Komentarze (15)
zobacz więcej komentarzy (15)
KOMENTARZE
(15)
A, tych
2 miesiące temu
szachrajów z pisu z tym system szpiegowania obywateli nie można do tego zachęcić? Jakieś stanowisko w spółce? Działkę z chrustem?
Polak
2 miesiące temu
Podatki nas zniszcza a rzadzacy beda sie rozpasac .Jak myslici ile oddajemy podatkow i zusow do panstawa ja wyliczyłem że około 70 proc .Raz podatek i zus to około 27 proc do tego zus płacony przez pracodawce rozkłada zarobek na 42 do 58 proc dla nas ale z tego płacimy podatki za zakupione towary usługi akcyzy marże podatki gruntowe od nieruchomosci i tak statystyczny kowalski oddaje 70 proc swoich dochodow panstwu tak dalej nie bedzie nas stac na wiele
aQQ
2 miesiące temu
Jedyny ratunek dla Europy to likwidacja Parlamentu Europejskiego i zwrócenie wszystkim członkom UE SUWERENNOŚCI GOSPODARCZEJ. Koniec ze wspólną kasą i przepisami ! Niech każdy kraj się rozwija na miarę swych możliwości i ZA WŁASNĄ KASĘ ! Instytucję Schengen zostawić.
Plastuś
2 miesiące temu
Cóż, za młodym obiecującym politykiem przytoczę fakt o krówce , tej słodkiej. W Polsce producenci muszą się sądzić, a i tak US nie wie jak na krówkę patrzeć i jednym nalicza VAT za produkt mleczny, a innym za cukierniczy, tymczasem świat podbija Księżyc, sięga do Marsa i buduje technologie AI o dostępie globalnym, a my tu mamy problem krówki i wiele mu podobnych co skutkuje np. imitacja służby zdrowia i wieloma innymi atrapami życia i rozwoju. Akurat w mechanice kwantowej mamy światowy przełom bo większość rzeczywistości w skali makro ma w Polsce cechy natury kwantowej. Coś u nas istnieje i nie istnieje za razem.
Cayt London
2 miesiące temu
Uciekli bo eurofederasci zajmuja sie pierdolami jak wiatraczki i ograniczenia w uzyciu energii trzeba wiac z eurokolchozu bo to bedzie bida z nedza jak w sowietach