Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Kinga Jurga
|
aktualizacja

Rewolucja w podatkach. Rząd szykuje zmiany. Skorzystać mogą osoby na "minimalnej"

Nowy ład. PiS szykuje zmiany w podatkach. – Kryzys rozkłada się nierównomiernie. Najbardziej dotknięte nim są osoby pracujące w gastronomii czy turystce, a są to zawody o niskich dochodach. Reforma PiS-u miałaby dotyczyć tych osób i zmniejszyć klin podatkowy w tym segmencie rynku pracy – mówił w programie "Money. To się liczy" Jakub Sawulski, kierownik zespołu makroekonomii Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Jak dodał, na wyższej kwocie wolnej najbardziej skorzystają osoby o niskich dochodach. Przypomnijmy, że poniżej średniego wynagrodzenia zarabia 2/3 Polaków.

KOMENTARZE
(2)
kacper
3 lata temu
A teraz z innej beczki. Byłem na zwolnieniu i dotychczas zasiłek chorobowy był przekazywany na moje prywatne konto podane na PUE. A teraz nie , gdy akurat musiałem wyjść na planowane pobranie krwi w tym samym czasie kasę przyniósł listonosz i pocałował klamkę !!! Ja natomiast musiałem iść ku...a na drugi dzień na Pocztę Polską chociaż dzień wcześniej też tam byłem ale kazali przyjść tam jutro. Na poczcie średnio 10 osób w kolejce przez dwa dni gdy w nich stałem. Rząd w ten sposób chce ratować Pocztę Polską kosztem zarażenia i tym samym zdrowia ludzi !!!! To jest skandal , że mając prywatne konto na które pieniądze były w 100% bezpiecznie przekazywane , rząd każe nam teraz się zarażać i narażać kosztem upadającej Poczty Polskiej !!!! Reasumując : nie zarazi cię listonosz bo cię nie zastanie, to zarazisz się w placówce Poczty Polskiej !!!!!
jacek
3 lata temu
Gastronomia i hotelerstwo to branże które mocno oberwały w trakcie pandemii, szczególnie w wyniku bezsensownych i bezprawnych decyzji rządu , a teraz pracownicy gastronomii, którzy .... najbardziej dotknięci pandemią ... mają służyć jako parawan dla kolejnej podwyżki podatków .... niezłą hipokryzja ... bo chyba już mało kto wierzy, że Państwo PIS więcej da niż nam zabierze ....