Trwa ładowanie...
bDTtDmXV

Notowania

Klin Podatkowy – Wszystkie wiadomości

2
12.03.2021 10:28

KLIN PODATKOWY
 / 
Rewolucja w podatkach. Rząd szykuje zmiany. Skorzystać mogą osoby na "minimalnej"

Nowy ład. PiS szykuje zmiany w podatkach. – Kryzys rozkłada się nierównomiernie. Najbardziej dotknięte nim są osoby pracujące w gastronomii czy turystce, a są to zawody o niskich dochodach. Reforma PiS-u miałaby dotyczyć tych osób i zmniejszyć klin podatkowy w tym segmencie rynku pracy – mówił w programie "Money. To się liczy" Jakub Sawulski, kierownik zespołu makroekonomii Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Jak dodał, na wyższej kwocie wolnej najbardziej skorzystają osoby o niskich dochodach. Przypomnijmy, że poniżej średniego wynagrodzenia zarabia 2/3 Polaków.

41
19.10.2020 10:51

PRACA
 / 
Naciskają na Gowina ws. "klina podatkowego". Nawet 200 zł więcej do wypłaty

Pracodawcy oraz związkowcy solidarnie apelują do wicepremiera Jarosława Gowina o redukcję klina podatkowego dla osób zarabiających najniższą krajową. Dałoby to o 150-200 zł miesięcznie więcej do wypłaty. To jednak spore obciążenie dla budżetu. Ministerstwo zmierzy się z tematem najwcześniej w pierwszym kwartale 2021 r.

161
20.09.2020 14:30

KLIN PODATKOWY
 / 
Wysokie podatki od niskich zarobków. Wraca dyskusja o klinie podatkowym

Po wzroście pensji minimalnej pracownik dostanie 2062 złote netto. Pracodawca zapłaci ponad 3,3 tys. Różnica pójdzie na podatki i składki.

6
05.08.2019 6:50

NAJBOGATSI
 / 
Klin podatkowy w Polsce. "Zamiast rozwiązania problemu kiełbasa wyborcza"

- Jeszcze za czasów minister Czerwińskiej bardzo dużo mówiło się o dysproporcji w opodatkowaniu najbogatszych i tych mniej zarabiających. Mówiło się o likwidacji klina podatkowego, a tymczasem problem nadal pozostaje nierozwiązany - powiedział w programie "Money. To się liczy" Marek Zuber, ekonomista. - Obniżka PIT oznacza, że niższe podatki zapłacą także ci najwięcej zarabiający, czyli nie ma mowy o redukcji klina podatkowego - dodał.

31
22.07.2019 11:35

WYBORY
 / 
Obniżka PIT. "To pomysł przedwyborczy, termin wprowadzenia nie jest przypadkowy"

- Zarabiający 3,5 tys. zł miesięcznie, po obniżce PIT-u zaoszczędzą 400 zł rocznie czyli 30 zł miesięcznie. To jeden obiad w przeciętnej warszawskiej restauracji – wyliczył w programie „Money. To się liczy” Marek Zuber, ekonomista. – To dużo i niedużo. Zależy, kto na to spojrzy. Ja ten pomysł popieram, choć biorąc pod uwagę cały system podatkowy, to obniżenie PIT-u nie jest częścią tej całości, nie przyczyni się do zmniejszenia klinu podatkowego. Raczej jest to pomysł przedwyborczy, termin wprowadzenia nie jest przypadkowy.

bDTtDmXX
236
18.04.2019 13:17

MINISTERSTWO FINANSÓW
 / 
Minister Czerwińska znowu na wylocie. Nikt nie chce jej zmian w podatkach

- To już jest koniec minister Czerwińskiej w rządzie - mówi informator money.pl. Jego zdaniem szefowa resortu finansów zdenerwowała premiera Morawieckiego i prezesa PiS, zmieniając piątkę Kaczyńskiego w trójkę Czerwińskiej.

1
12.04.2019 8:48

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". 5 dzień strajku. Czego potrzebuje polska edukacja?

Dziś w "Money. To się liczy" strajk nauczycieli z perspektywy eksperta ekonomii edukacji. Dr. Mikołaja Herbsta z Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych Uniwersytetu Warszawskiego pytamy o stan i potrzeby polskiej edukacji. W drugiej części relacja naszego reportera z Londynu, wciąż pełnego emocji w związku z kolejnym przesunięciem daty wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Z prezesem SMEO Michałem Pawlikiem rozmawiamy o pomyśle testu przedsiębiorcy. Zapraszamy od 9.15.

230
12.04.2019 8:45

KLIN PODATKOWY
 / 
Minister finansów chce zmniejszyć klin podatkowy. "Niebawem pierwszy krok"

Wprowadzenie większej progresji w przedziale dochodów z pracy między połową a 167 proc. średniego wynagrodzenia proponuje Teresa Czerwińska jako optymalny sposób obniżenia klina podatkowego. O odmrożeniu drugiego progu podatkowego i reformie składek ZUS jednak nie wspomina.

50
03.03.2019 8:29

OXFAM
 / 
Niskie podatki superbogaczy. 0,5 proc. więcej starczyłoby, by posłać każde dziecko do szkoły

Nierówności na świecie przybierają na sile. Organizacja Oxfam podała, że garstka najbogatszych ma tyle pieniędzy, ile połowa ludzkości. Powraca pomysł, by mocniej opodatkować superbogaczy. "Mam wątpliwości, czy opodatkowanie majątków będzie sprawiedliwe" – mówi ekspert.

bDTtDmYd
434
08.02.2019 9:11

KLIN PODATKOWY
 / 
Szykuje się podatkowa rewolucja. Zarabiasz mało, zapłacisz mniejsze podatki

Zarabiasz 2000 zł? To płacisz procentowo prawdopodobnie więcej niż prezes twojej firmy. Minister Finansów mówi jednak dość. I zapowiada zmiany w podatkach. Biedni zapłacą mniej, a bogaci więcej?

135
06.02.2019 15:23

GOSPODARKA
 / 
Będą zmiany w podatkach. Minister zapowiada

- Prowadzimy analizy i chciałabym, aby doprowadziły nas do podjęcia takich rozwiązań, dzięki którym wzrosną wynagrodzenia, a obciążenia kosztami pracy były bardziej współmierne do tego, ile dana osoba zarabia - zapowiedziała w programie "Money. To się liczy" minister finansów Teresa Czerwińska. Jak dodała, wyniki tych analiz trafiają do premiera, a on podejmuje na ich podstawie decyzje. - Myślę, że to jest perspektywa kilku tygodni - wyjaśniła.