Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mniejszy klin podatkowy. Sedlak: Przestałem wierzyć władzy, źle się dzieje

Polski Ład ma przynieść zmniejszenie klina podatkowego, czyli zmniejszyć różnicę pomiędzy całkowitym kosztem zatrudnienia a wynagrodzeniem wypłacanym na rękę. - Powiem szczerze, że przestałem patrzeć na obietnice władz jako na coś konkretnego. Odwołam się do strategii odpowiedzialnego rozwoju z 2015 roku, byłem nią zafascynowany. Uważałem, że częściowo jest ona nierealna, ale wierzyłem, że władza będzie dążyć do tego, by poprawiać warunki naszego życia. I gdyby podsumować zapowiedzi, to jesteśmy może w 5 proc. realizacji - powiedział w programie "Money. To się liczy" dr Kazimierz Sedlak, dyrektor Sedlak & Sedlak. - Porównując te dwa planu gospodarcze, to należy uczciwie powiedzieć, że są to tylko obietnice, nie ma tam żadnych konkretów. Nie chcę mówić o manipulacji, ale z jednej strony podnosi się ceny energii, wprowadza się opłaty, nie nazywając ich podatkami, summa summarum źle się dzieje. Obywatel powinien być partnerem władzy, a nie podmiotem...

rozwiń
18-06-2021
0
0
9
Podziel się
Komentarze (9)
zobacz więcej komentarzy (9)
KOMENTARZE
(9)
Obywatel
rok temu
w tym kraju nie jest i nigdy nie będzie partnerem dla władzy. Jest tylko baranem od strzyżenia i jeszcze ma wierzyć ze to dla jego dobra.
Tomasz
rok temu
Czy wy też macie wrażenie, że ten nowy prowadzący jest kiepski? To jest chyba trzeci jego wywiad jaki obejżałem i mam wrażenie, że stawia dużo tendencyjnych pytań, przerywa wypowiedzi i sam je uzupełnia, wstawia jakieś swoje przemyślenia i dygresje. Nie żebym się z nim nie zgadzał ale to jest bardziej materiał na program publicystyczny a nie wywiad.
opalkaka
rok temu
trochę późno się Pan zorientował, ale lepiej późno niż wcale. Władza w pierwszej połowie kadencji poprawia warunki swojego życia, w drugiej dużo obiecuje w celu wygrania następnych wyborów. To pozwoli jej na kolejne lata poprawiania SWOICH warunków życia.
Kaman
rok temu
Władza robi wszystko dla dobra narodu i obywateli . Robi to tak , aby jak najwięcej w to uwierzyło . Nie wiem jak długo jeszcze trzeba będzie nas okradać by się nam oczy otworzyły .Rozpisujcie wybory !
pis to szkodn...
rok temu
Panie dr Sedlak, jest pan poważnym człowiekiem a uwierzył pis? Nie wstyd panu?