Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rodzina 500+. Nie daj się oszustom

24
Podziel się

Cyberprzestępcy nie próżnują. Resort przypomina rodzicom podstawowe zasady bezpieczeństwa związane ze składaniem wniosków o 500+.

Na takich piknikach rodzinnych minister rodziny przekonuje o zaletach programu 500+
Na takich piknikach rodzinnych minister rodziny przekonuje o zaletach programu 500+ (Twitter MRPiPS, -)
bDHFJahx

Ministerstwo Rodziny ostrzega przed przestępcami, którzy przekonują rodziców, że za opłatą złożą wniosek o świadczenie 500+. Resort przypomina, że składanie wniosków nie podlega żadnej opłacie, a żadna z instytucji zaangażowanych w ich przyjmowanie nie żąda podania danych za pomocą smsów lub maili.

Rodzice, którzy składają wniosek drogą elektroniczną, powinni się upewnić, że połączenie jest zabezpieczone (znaczek kłódki na pasku z adresem strony internetowej).

bDHFJahz
Zobacz także: Obejrzyj: 500+ dla wszystkich wcale nie taki idealny. "Lepiej mieć próg dochodowy"

Rodzice się pośpieszyli

Informowaliśmy już, że od początku sierpnia wnioski o 500 zł na dziecko oraz świadczenie z programu "Dobry start" na wyprawkę szkolną można składać już nie tylko drogą internetową, ale również w formie papierowej. Połowa rodziców złożyła już wnioski: w lipcu online wpłynęło ponad 2,5 mln wniosków oraz 1,5 mln wniosków o dofinansowanie wyprawki szkolnej.

bDHFJahF

Pomimo tak dużego zainteresowania programami – i niezależnie od trwającego sezonu urlopowego, który powoduje, że urzędy pracują w okrojonych składach - gminy sprawnie radzą sobie z rozpatrywaniem wniosków. Dowodzą tego liczby: 51 proc. osób, które wnioskowały o 500+, otrzymało już e-mailem informację o jego przyznaniu.

W przeważającej liczbie są to informacje, na które rodzice czekali. W związku ze zmianą zasad funkcjonowania programu "Rodzina 500+" – nie obowiązuje już próg dochodowy na pierwsze dziecko – decyzje o odmowie przyznania świadczenia zdarzają się sporadycznie.

bDHFJahG

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDHFJaia
KOMENTARZE
(24)
Karolina
2 lata temu
Ludzie, krótko po wyborach i tak zabraknie pieniędzy na te wszystkie zasiłki albo opodatkują podatkiem dochodowym.
Polak
2 lata temu
Tak kochacie wasze dzieci? To po co bierzecie forsę, która one będą musiały spłacić?
Żukowo
2 lata temu
W gminie Żukowo czekam na decyzje id. 2 lipca i cisza. Tam zawsze mają czas
bDHFJaib
Makumba
2 lata temu
500+ weźcie się do roboty wreszcie. Tyle wydziaranych mamuś ciagajacych się od rana do wieczora po sklepach i galeriach jeszcze ten kraj nie widział. To przez was w Polsce pracują Ukraińcy skoro się pozwalnialiscie z roboty bo naród was utrzymuje. Kiedyś się skończą te pieniążki i będzie wielkie zdziwienie. A dzietność się nie zwiększyła.
z obawą w prz...
2 lata temu
500+ powinno być wypłacane tylko i wyłącznie do dochodu gdy przynajmniej jeden z rodziców - ojciec pracuje. Gdy nie pracuje żaden nie powinny być wypłacane 500+. Obudzimy się za kilka lat jak dzieci "pokolenia 500+" dorosną. Wzorca pracy nie mają bo skąd a kasy by chciały......a 500+ się skończyło..... Zaczną napadać na NORMALNYCH obywateli. Hodujemy patologię społeczną.!
...
Następna strona