Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy stał się faktem. Andrzej Duda podpisał ustawę. Od nowego roku 12 tys. na dziecko

340
Podziel się:

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy podpisany przez prezydenta Andrzeja Dudę. Od 1 stycznia 2022 roku w ramach RKO na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie od ukończenia 12. do 36. miesiąca życia będzie przysługiwać dodatkowe świadczenie. Program będzie obsługiwać Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy stał się faktem. Andrzej Duda podpisał ustawę. Od nowego roku 12 tys. na dziecko
Andrzej Duda podpisał ustawę o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym (Kancelaria Prezydenta)

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. To nowy pomysł Zjednoczonej Prawicy dotyczący polityki demograficznej i socjalnej w ramach programu Polski Ład. Już od stycznia państwo dopłaci rodzicom do opieki nad najmłodszymi dziećmi.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy to dodatkowe pieniądze dla rodziców

W ramach RKO rodzice otrzymają od państwa 12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko w wieku od ukończenia 12. do 36. miesiąca życia. Świadczenie będzie wypłacane w miesięcznych częściach – po 500 zł przez 2 lata lub 1000 zł miesięcznie przez rok. Wsparcie będzie niezależne od dochodów rodziny, a środki nie będą opodatkowane.

- Prezentując Polski Ład, obiecaliśmy Polakom, że dopłacimy do opieki nad najmłodszymi dziećmi, że pomożemy im w godzeniu pracy z życiem rodzinnym. I dotrzymujemy słowa – mówiła kilka tygodni temu ministra rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Zobacz także: Nadchodzi globalny krach? Ekspert prognozuje

Za obsługę procesu przyjmowania wniosków, a także przyznawania i wypłaty świadczenia odpowiadać będzie Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Rozwiązanie wejdzie w życie 1 stycznia 2022 r. W pierwszym roku działania ze wsparcia ma skorzystać ok. 615 tys. dzieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(340)
sdf
2 lata temu
czyli opłaty za żłobki w górę. Kto się chce założyć?
Wyciekną Komp...
2 lata temu
Wyciekną Kompromitujące nagrania Polskojęzycznych Polityków jeszcze w tym roku
P i niesprawi...
2 lata temu
Czegoś nie rozumiem. 12 tys. już na drugie dziecko i bez kryterium dochodowego?? toż to rozbój w biały dzień, bo jest wiele matek (rodzin), gdzie jest dwoje dzieci, a dochody na głowę są większe, niż u większości osób pracujących na siebie, w dobrych firmach. To czy takie rodziny też mają dostać, tylko dlatego, że mają drugie dziecko??? Dlaczego bez kryterium dochodowego, dlaczego dawać na każde drugie dziecko "jak leci" ??? Kto mi to wyjaśni? ROZBÓJ!!!! No tu już się PiS sam wyłożył, dość tego dziadostwa!!!
Magda
2 lata temu
Normalne kobiety w tym chorym kraju nie będą rodziły, ze strachu czy przeżyją ciąże. Rozmnażać na potęgę będzie się za to patologia, znów będzie dodatkowy pieniądz na chlanie, cpanie a dzieci będą pozostawione same dobie. Kto przeżyje to przeżyje. Co wy patałachy pisowskie robicie z tym krajem? Chorzy ludzie, karmicie patusow bo tylko oni na was glosuja
Ere
2 lata temu
Okres od 1 do 36 miesięcy, to czas kiedy państwo najmniej interesuje się co dzieje się z dziećmi. Strach pomyśleć, co będzie się działo w niektórych domach.
...
Następna strona