Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PBE
|
aktualizacja

Rolnicy z Niemiec zablokowali granicę z Czechami

49
Podziel się:

Trwają protesty niemieckich rolników, którzy sprzeciwiają się budżetowym cięciom rządu Olafa Scholza. We wtorek rano wstrzymali ruch na kilku przejściach granicznych z Czechami.

Trwa protest niemieckich rolników. Na zdjęciu blokada w Halle w kraju związkowym Saksonia-Anhalt
Trwa protest niemieckich rolników. Na zdjęciu blokada w Halle w kraju związkowym Saksonia-Anhalt (Getty Images, Craig Stennett)

Niemiecki rząd, ratując budżet państwa na 2024 r., wprowadził szereg cięć, w tym dopłat dla rolników. Wywołało to fale oburzenia. W poniedziałek zaczęły się zapowiadane blokady dróg i autostrad w Niemczech. Niemieckie media piszą o paraliżu kraju.

8 stycznia rano rolnicy w Niemczech rozpoczęli tydzień protestów, w których blokować będą ważne drogi. Ciągniki w wybranych miejscach gromadziły się od niedzieli wieczorem.

Protest rolników w Niemczech

We wtorek rano część rolników protestowała na granicy z Czechami. "Rolnicy wstrzymali ruch na przejściach Boží Dar/Oberwiesenthal i Potůčky/Johanngeorgenstadt, jednak po godzinie 7:30 droga była ponownie otwarta. Według bawarskiej telewizji BR24 drobne problemy wystąpiły również na przejściu granicznym Philippsreut/Strážný" - czytamy w dzienniku České noviny.

Czeskie media dodają, że nadal zamknięta dla ruchu jest główna trasa komunikacyjna przy Bramie Brandenburskiej w Berlinie. Ponadto zablokowano wjazd na autostradę A72 w Saksonii na odcinku od Lipska przez Saską Kamenice do Cvikov. Problemy są także na A4 z Saskiej Kamenicy do Erfurtu.

Gazeta "Sächsische Zeitung" dodała, że ​​rolnicy protestują także w Wiesenbadzie, Annaberg-Buchholz i Bärenstein w Rudawach. "Na krótko zablokowane zostały dwa przejścia graniczne między Czechami a Saksonią. Bawarska telewizja BR24 podała, że ​​na przejście graniczne Philippsreut/Strážný udał się konwój około 20 ciągników. Inne protesty mają miejsce np. w okolicach Ulm w Badenii-Wirtembergii" - dodają České noviny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(49)
WYRÓŻNIONE
Rolnik sam w ...
rok temu
Były minister rolnictwa straszy cukrem. Ale jak był u władzy sprzedali ponad 60 % cukrowni w Polsce Niemcom. Zbudowany przez firmę Pfeifer & Langen w 2013 obiekt jest największym silosem cukrowniczym w Polsce. Może pomieścić do 80 tysięcy ton cukru. We wszystkich narodach Europy jest jedność. Oprócz w Polsce. Tu rządzi prawo Kargula i Pawlaka. Nawet sąd na sąd skarży się do TSUE. Polak z Polaka zdziera koszulę aby dla niego i nikogo więcej. Kraj donosicieli, zdrajców i kolaborantów. Historia niczego go nie nauczyła i nie nauczy nigdy bo trzeba mieć coś pod kopułą nie tylko sieczka i plewy.
oj ludzie
rok temu
Money przestańcie kasować niewygodne komentarze ,ludzie i tak widzą co się dzieje.
chłop polski
rok temu
w Polsce nie ma takiej jedności wśród rolników, bo duży rolnik widzi zagrożenie w małych gospodarstwach. Ale gdy rząd zniszczy małe gospodarstwa to weźmie się za duże, które jeszcze łatwiej będzie zniszczyć, bo wszystko mają na kredyt
...
Następna strona