Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jadwiga Emilewicz odchodzi z partii Gowina

14
Podziel się:

To już przesądzone. Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz opuszcza szeregi Porozumienia. Polityk nie ukrywa, że jej decyzja ma związek z coraz większą różnicą zdań pomiędzy nią, a szefem partii Jarosławem Gowinem.

Jadwiga Emilewicz odchodzi z partii Gowina
Ostry konflikt na linii Gowin - Emilewicz. (Twitter, Ministerstwo Rozwoju)
bEChvkSZ

- W bardzo poważnych kryzysach ostatnich miesięcy, które istotnie zagroziły trwaniu Zjednoczonej Prawicy, znaleźliśmy się z szefem Porozumienia Jarosławem Gowinem po przeciwnych stronach sporu. Nie jest to kwestia przypadku, ale zasadniczych różnic w rozumieniu politycznych celów i metod - powiedziała PAP Jadwiga Emilewicz.

Przypomnijmy, że konflikt pomiędzy minister rozwoju a Jarosławem Gowinem przybrał na sile już w maju, gdy szef Porozumienia zablokował organizację korespondencyjnych wyborów prezydenckich.

bEChvkTb

Ponadto, minister rozwoju miała również inne zdanie w sprawie głosowania nad ustawą o ochronie zwierząt, przy którym Gowin zdecydował, że Porozumienie wstrzyma się od głosu.

Emilewicz podkreśliła, że pozostanie politykiem bezpartyjnym, ale jednocześnie nie zamierza opuszczać klubu parlamentarnego PiS. Czy wobec tego wstąpi do tej partii? To na razie wykluczone, ponieważ umowa koalicyjna zakazuje przejść pomiędzy partiami.

Odejście Emilewcz może być ważnym posunięciem w świetle szykowanej rekonstrukcji rządu. Koalicjanci PiS mają dostać po jednym ministerstwie. Według nieoficjalnych ustaleń Wirtualnej Polski do rządu miałby wrócić Jarosław Gowin, zaś Jadwiga Emilewicz - teraz już bezpartyjna - mogłaby zostać ministrem finansów.

bEChvkTh
Zobacz także: Krajowy Plan Odbudowy. Emilewicz tłumaczy, jak może skorzystać Polska
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEChvkTC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
krzyhoo1
12 miesięcy temu
Ciekawe czy już odzyskała słuch? Pamiętacie, jak z odległości 2-3m nie dosłyszała wywodu posła Kaczyńskiego świadczącego o jego intelekcie i politycznej klasie?
RAf
12 miesięcy temu
Ta osoba jak coś powie to powie: "Wprowadzimy bon turystyczny dla pracujących. Każda osoba z umową o pracę otrzyma 1000 złotych na cele turystyczne" "500 plus będzie realizowane w formie bonów" "Nigdy nie zrobię czegokolwiek przeciwko Jarosławowi Gowinowi. Jest moim ojcem politycznym"
Kocioł z poda...
12 miesięcy temu
Kiedy porozumienie reakcji?
bEChvkTD
Divvs Avgvstv...
12 miesięcy temu
Pieniądze nie śmierdzą
ajajaa
12 miesięcy temu
Ona na początku była jedyną mądrą w pisie, ale jak zaczęła vetować durne pomysły kaczyńskiego to szybko jej wyjaśniali, że albo będzie kłamać jak morawiecki, albo ja zniszczą