Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polityka
26.09.2020 08:36

Jadwiga Emilewicz odchodzi z partii Gowina

To już przesądzone. Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz opuszcza szeregi Porozumienia. Polityk nie ukrywa, że jej decyzja ma związek z coraz większą różnicą zdań pomiędzy nią, a szefem partii Jarosławem Gowinem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Twitter)
Ostry konflikt na linii Gowin - Emilewicz. (Fot: Ministerstwo Rozwoju)

- W bardzo poważnych kryzysach ostatnich miesięcy, które istotnie zagroziły trwaniu Zjednoczonej Prawicy, znaleźliśmy się z szefem Porozumienia Jarosławem Gowinem po przeciwnych stronach sporu. Nie jest to kwestia przypadku, ale zasadniczych różnic w rozumieniu politycznych celów i metod - powiedziała PAP Jadwiga Emilewicz.

Wiarygodność Polski znowu pod lupą agencji ratingowych. PAP/Leszek Szymański
Rating Polski. Agencja Fitch nie zmieniła oceny

Przypomnijmy, że konflikt pomiędzy minister rozwoju a Jarosławem Gowinem przybrał na sile już w maju, gdy szef Porozumienia zablokował organizację korespondencyjnych wyborów prezydenckich.

Ponadto, minister rozwoju miała również inne zdanie w sprawie głosowania nad ustawą o ochronie zwierząt, przy którym Gowin zdecydował, że Porozumienie wstrzyma się od głosu.

Emilewicz podkreśliła, że pozostanie politykiem bezpartyjnym, ale jednocześnie nie zamierza opuszczać klubu parlamentarnego PiS. Czy wobec tego wstąpi do tej partii? To na razie wykluczone, ponieważ umowa koalicyjna zakazuje przejść pomiędzy partiami.

Szef górniczego Sierpnia'80 Bogusław Ziętek.
To już pewne. Rząd zlikwiduje górnictwo. "Nie ma powodów, aby świętować ten dzień"

Odejście Emilewcz może być ważnym posunięciem w świetle szykowanej rekonstrukcji rządu. Koalicjanci PiS mają dostać po jednym ministerstwie. Według nieoficjalnych ustaleń Wirtualnej Polski do rządu miałby wrócić Jarosław Gowin, zaś Jadwiga Emilewicz - teraz już bezpartyjna - mogłaby zostać ministrem finansów.

Krajowy Plan Odbudowy. Emilewicz tłumaczy, jak może skorzystać Polska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: polityka, rząd, Jadwiga Emilewicz
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-09-2020

DeadpeopleJadzia zdradzia pokazuje taki sam gumowy kręgosłup jak Gowin. Dzięki temu jej mąż fachowiec zachowa dobra państwowa posadę.

26-09-2020

ErPani widać łasa za srebrniki; honor, moralność i czysta kwestia przyzwoitości odchodzą na dalszy plan. Srebrniki rządzą, w szczególności ludźmi … Czytaj całość

26-09-2020

ijestzdradzia"Nie jest to kwestia przypadku, ale zasadniczych różnic w rozumieniu politycznych celów i metod - powiedziała PAP Jadwiga Emilewicz" czyli dla … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (14)