Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jest szansa na jeszcze tańszy roaming

0
Podziel się:

Komisja Europejska zastanawia się nad sekundowym rozliczaniem połączeń.

Jest szansa na jeszcze tańszy roaming
(Darrenbaker/Dreamstime)

Od roku stawki są stopniowo redukowane, a dziś limity zostały kolejny raz obniżone - za minutę rozmowy zapłacimy maksymalnie 46 eurocentów (bez VAT-u), czyli ponad 1,5 złotego, natomiast odebrane połączenie jest tańsze o połowę.

Obniżki cen, w niektórych krajach nawet o 60 procent, zostały rozpisane na kilka lat w unijnych przepisach. Nie jest wykluczone, że będą jeszcze większe. Komisja Europejska zakwestionowała bowiem minutowy sposób rozliczania połączeń międzynarodowych, który jej zdaniem zawyża rachunki.Na przykład za połączenie, która trwało minutę i kilka sekund większość Europejczyków płaci tyle samo co za połączenie dwuminutowe.

ZOBACZ TAKŻE:

Według unijnych ekspertów to powoduje, że średnio w całej Unii minuta rozmowy kosztuje więcej niż wyznaczone limity. Tak jest między innymi w Polsce. Tylko 4 kraje - Francja, Hiszpania, Litwa i Portugalia wprowadziły sekundowe stawki. Bruksela może zaproponować już jesienią właśnie taki sposób rozliczania czasu rozmowy.

Wtedy spodziewane są też propozycje dotyczące redukcji opłat za wysyłane sms-y. Jeśli operatorzy komórkowi sami nie obniżą cen usług, Komisja zapowiada, że zmusi ich do tego unijnymi przepisami.

CZY POŁĄCZENIA W ROAMINGU SĄ ZBYT WYSOKIE?

PODYSKUTUJ O TYM NA FORUM.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)