Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Michał Krawiel
|

Rozporządzenie o obostrzeniach już działa. Kolejny tydzień ograniczeń

6
Podziel się

W piątek weszło w życie rozporządzenie dotyczące przedłużenia obostrzeń. Dzień wcześniej zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Czeka nas kolejny tydzień z ograniczeniami działalności wielu sektorów gospodarki. Dodatkowo branża hotelowa będzie zamknięta do końca majówki.

Rozporządzenie o obostrzeniach już działa. Kolejny tydzień ograniczeń
Adam Niedzielski (PAP, Łukasz Gągulski)
bDZSkuvF

Rozporządzenie dotyczące przedłużenia obostrzeń do 25 kwietnia zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Poprzednie obowiązuje do 18 kwietnia. Nowe zasadniczo utrzymuje zakazy wprowadzone kilka tygodni temu.

- Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji do 25 kwietnia; wyjątkiem będą przedszkola i żłobki - od poniedziałku dzieci do tych placówek wracają – powiedział podczas środowej konferencji Adam Niedzielski.

Poluzowano jedynie zapisy dotyczące działalności sportowej i działalności żłobków i przedszkoli. 19 kwietnia zostaje przywrócona m.in. stacjonarna działalność przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Otwarcie tych placówek regulowane jest oddzielnym rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji i Nauki, które również pojawiło się w Dzienniku Ustaw.

bDZSkuvH

Dodatkowo przedłużono obostrzenia dotyczące usług hotelarskich do 3 maja włącznie.

Zobacz także: Branże proszą o zmiany w VAT. Resort rozwoju jest "na nie"

Ponadto zgodnie z rozporządzeniem, również od poniedziałku 19 kwietnia będzie możliwość prowadzenia zajęć sportowych realizowanych na podstawie programów szkolenia sportowego w miejscu ich prowadzenia lub zdalnie – wyłącznie w zakresie, w jakim z programu szkolenia sportowego wynika możliwość ich realizacji z wykorzystaniem tych metod i technik.

bDZSkuvN

Do 25 kwietnia nadal zamknięte będą wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane powyżej 2 tys. m kwadratowych. Hurtownie pozostają otwarte, w sklepach, które pozostają otwarte: 1 osoba na 15 m2 w sklepach do 100 m2; 1 osoba na 20 m2 w sklepach powyżej 100 m2, w kościołach maksymalnie 1 osoba na 20 m kwadratowych przy zachowaniu odległości min. 1,5 metra, działalność obiektów sportowych ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego: zamknięte np. korty tenisowe i ścianki wspinaczkowe.

W bliższej perspektywie może nas czekać powrót do rozwiązań z ubiegłego roku, czyli regionalizacji obostrzeń: - Regionalizacja obostrzeń wręcz pewna; jeżeli liczba zakażeń w województwach spadnie poniżej 30 na 100 tysięcy, będziemy myśleć o dalszych krokach - powiedział na konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZSkuwi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
21:38 29
4 tyg. temu
Stare
jadwiga
4 tyg. temu
Prawda jest taka że polacy nie przestrzegają obostrzeń. Młoda kobieta stojąc przede mną w sklepie przy kasie powiedziała kasjerce i mi że jest zwolniona z noszenia maski. Kasjerka powiedziała mi że nie jest upoważniona do kontrolowania osób czy mają na to odpowiedni papier. Wychodząc z sklepu ta pani podeszła do mnie i powiedziała że żadnego papieru nie ma i możesz mnie pocałować w dup. Z takim podejściem to cały jeszcze rok będą obostrzenia
Otwierać
4 tyg. temu
Otwierać szkoły i przychodnie przeciez to już rok nauki zdalnej i teleporad.!! Skończcie z tym zamordyzmem społeczeństwa
bDZSkuwj
vigo13
4 tyg. temu
a kiedy będzie rozporządzenie o tarczy kryzysowej?
Józef S.
4 tyg. temu
i kolejne przedłużenie bezprawnych obostrzeń.