Ruch pociągów przy granicy wstrzymany. Jest decyzja Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Od piątku wstrzymane zostają wszystkie połączenia kolejowe przy granicy ze Słowacją, a w sobotę - również z Czechami. Poinformował o tym zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz. Powód? Oczywiście koronawirus.

Pociągi przy południowej granicy przestają kursować
Źródło zdjęć: © East News | Wojciech Strozyk/REPORTER
Jakub Ceglarz

Świszcz informację przekazał za pośrednictwem Twittera.

"Od 13 marca (godz. 7.00) wstrzymany zostanie ruch pociągów międzynarodowych na granicy polsko-słowackiej" - napisał zastępca dyrektora RCB.

Chodzi więc przede wszystkim o przejście graniczne Zwardoń-Skalite.

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Podobna decyzja zapadła również w kwestii połączeń kolejowych na granicy polsko-czeskiej. Od 14 marca, czyli od soboty, przestają kursować pociągi na trasach Harrachov-Szklarska Poręba i Kralovec - Kamienna Góra. Do tego dochodzą również Zebrzydowice, Chałupki oraz Cieszyn.

Z kolei władze Słowacji zadecydowały o zamknięciu granic państwa. Będą je mogli przekroczyć tylko cudzoziemcy, zarejestrowani na pobyt stały lub czasowy.

Na Słowacji według czwartkowych danych było już 21 przypadków zarażenia koronawirusem, w Czechach - 104.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Wybrane dla Ciebie