Notowania

Rynek nieruchomości. W Polsce coraz trudniej o działkę budowlaną

W 2020 roku czynnikami kształtującymi rynek nieruchomości komercyjnych będą m.in. zmiany klimatyczne, rozwój e-commerce oraz brak dostępności atrakcyjnych działek. Wskazuje na to Monika Rajska-Wolińska, partner zarządzająca Colliers International w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com)
Coraz mniej gruntów pod budowy nieruchomości jest dostępnych w Polsce.

Monika Rajska-Wolińska na łamach portalu dlahandlu.pl wskazuje, że problem braku działek w atrakcyjnych lokalizacjach występuje już "od kilku lat". Przekonuje ona, że obecnie trudniej jest znaleźć atrakcyjną działkę, niż pracowników w sektorze budowlanym.

Ekspertka wskazuje, że w 2020 roku ceny działek budowlanych wciąż będą rosły. Nie brakuje jednak pewnej nutki optymizmu, gdyż dalej dodaje, że właśnie w tym roku powinny się one ustabilizować.

Na wzrosty cen działek wpływają także zagraniczni inwestorzy m.in. z Dalekiego Wschodu oraz południowej Afryki. Jednak Rajska-Wolińska przekonuje, że "zbliżamy się do szklanego sufitu", jeżeli chodzi o ich zainteresowanie.

Wyremontujesz mieszkanie komunalne w Łodzi? To będziesz mógł w nim zamieszkać.
Łódź. Zarząd Lokali Miejskich ogłasza nietypowy konkurs "Najem za Remont"

Nieco inaczej prezentuje się sytuacja na rynku gruntów pod obiekty magazynowe. Tam z kolei występuje inny problem - braku rąk do pracy.

Mieszkania wciąż drożeją. A perspektywy obniżek nie ma
Ceny mieszkań w Polsce rosną. Lata wyrzeczeń i średnia pensja to za mało

Ekspertka pisze, że właśnie dlatego inwestorzy coraz chętniej wybierają lokalizacje w Polsce wschodniej, takie jak: Białystok, Lublin czy Olsztyn. W regionach wschodnich są także intensywnie nadrabiane braki infrastrukturalne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: prognozy, rynek nieruchomości, ceny gruntów, nieruchomości, polska, colliers international, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-02-2020

Mafiozi rządząPołowa Gdańska jest już urbanistycznie zniszczona przez machloje z deweloperami , przez Adamowicza , a teraz jego następczynię .

14-02-2020

huzareMogą odkupywać od biskupa. Biskupi mają mnustwo terenów pod budowę nawet w ścisłych centrach miast.

13-02-2020

InwestorJa bym to widział inaczej. Goła ziemia jest droga. Natomiast dziś bardzo łatwo kupić całą firmę z całym jej zasobem ruchomości i nieruchomości. Proszę … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (51)