Notowania

Łódź. Zarząd Lokali Miejskich ogłasza nietypowy konkurs "Najem za Remont"

20 lokali komunalnych trafi do konkursu "Najem za Remont". Władze miasta Łodzi chcą przekazać je osobom, którym przysługuje prawo do mieszkania komunalnego i które będą w stanie same je wyremontować. Konkurs ma częściowo rozlokować kolejkę oczekujących na lokale komunalne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Wyremontujesz mieszkanie komunalne w Łodzi? To będziesz mógł w nim zamieszkać. (Fot: Mateusz Madejski)

Zainteresowanym konkursem "Najem za Remont" udostępniony zostanie jeden z dwudziestu lokali komunalnych. Zwycięzca będzie mógł zamieszkać w nim po przeprowadzeniu remontu.

- Jest to program, który dedykujemy dla mieszkańców oczekujących na przydzielenie lokalu komunalnego, a jednocześnie posiadających odpowiednie zdolności remontowo-budowlane czy też oszczędności i mogących samodzielnie wyremontować taki lokal - zapowiada wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska, cytowana przez Radio Łódź.

Skrzydlewska tłumaczy, że w pilotażowym programie wytypowano 20 mieszkań. - Na tej liście mamy zarówno niewielkie, kilkunastometrowe lokale, jak i lokale o powierzchni ponad 60 m.kw. W każdym z nich jest pokój lub dwa, kuchnia, łazienka z wc lub możliwość wygospodarowania takiej łazienki - wylicza wiceprezydent Łodzi.

Zobacz też: Kiedy zwrot podatku? "Im wcześniej się rozliczymy, tym szybszy zwrot"

Stacja podaje, że koszt remontu mieszkania wyniesie od 20 do 30 tys. złotych. Chociaż Łódź liczy, że zainteresowani znajdą sposób na tańszy remont.

Na demograficznej mapie Polski nie ma klasycznego podziału na wschód i zachód, który widoczny jest np. na rynku pracy.
Przyrost naturalny. Większość miast się wyludnia. Najgorzej jest w Łodzi

- Mamy nadzieję, że przyszli najemcy będą w stanie przeprowadzić te remonty za dużo niższe stawki. Stąd też pomysł, aby te lokale, które dla nas wydają się nieopłacalne pod względem kosztów remontu, przekazać mieszkańcom. To oni niech zdecydują, czy taki remont jest dla nich jest opłacalny – wskazuje Marcin Pawlak, dyrektor Zarządu Lokali Miejskich, cytowany przez Radio Łódź.

Mieszkania wciąż drożeją. A perspektywy obniżek nie ma
Ceny mieszkań w Polsce rosną. Lata wyrzeczeń i średnia pensja to za mało

Jakie warunki trzeba spełnić, aby wziąć udział w konkursie "Najem za Remont"? Zainteresowany musi posiadać prawo do mieszkania komunalnego, dochód niższy niż 2255 złotych na członka rodziny. Nieodzowne okażą się też środki na wykonanie remontu.

Ogłoszenia przybierają różną formę. Najczęstsze triki to "na rodzinę", "na parę", "na małżeństwo"
Ulotkowi naciągacze podszywają się pod matki, pary i małżeństwa. Zrobią wszystko, by kupić mieszkanie

Konkurs wystartuje od przyszłego tygodnia. Chętni znajdą informacje na stronie Zarządu Lokali Miejskich.

Tagi: mieszkania komunalne, łódź, mieszkania, remont, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-02-2020

xxxxNie rozumiem po co remontuje się w Łodzi pięknie kamienice a potem te mieszkania stoją puste. Przecież można by te mieszkania sprzedawać z … Czytaj całość

13-02-2020

Pio8877Chore dochod 2000tys os..biedny znowu na bruk

14-02-2020

CezatI jeszcze dodam ze cale to miasto jest chore...zakorkowane ulice straz miejska zajmuje sie tylko blokadami a co do mieszkan to dostalem takie juz 20 … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)