Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MIW
|
aktualizacja

Rząd chce zapory na granicy z Białorusią. Mają ją zbudować dwie firmy

341
Podziel się:

Budimex i Unibep to podmioty, które mają budować zaporę na granicy z Białorusią. Jak poinformowało MSWiA, wyłoniono je spośród siedmiu kandydatów. Obie spółki to jedne z największych firm budowlanych w Polsce.

Rząd chce zapory na granicy z Białorusią. Mają ją zbudować dwie firmy
MSWiA powierzy budowanie zapory na granicy z Białorusią dwóm firmom: Budimeksowi i Unibepowi. (kf) PAP/Wojtek Jargiło (PAP, PAP/Wojtek Jargiło)

MSWiA poinformowało w piątek, że budowę zapory, która ma powstać na granicy z Białorusią, powierzono dwóm firmom: Budimeksowi i Unibepowi. To efekt czwartkowego spotkania Zespołu do spraw przygotowania i realizacji zabezpieczenia granicy państwowej.

Zapora na granicy z Białorusią. Wybrano firmy do budowy

Jak zaznaczyło w komunikacie MSWiA, "w trakcie negocjacji technicznych, wykonawczych i cenowych te dwie firmy zostały wyłonione spośród siedmiu zaproszonych do składania ofert":

"W ocenie inwestora spełniają one w najwyższym stopniu przyjęte kryteria, w szczególności posiadają doświadczenie w budowie inwestycji liniowych, własne zaplecze sprzętowe oraz pracownicze. Zapewniają również możliwość realizacji budowy zapory w trybie elementów prefabrykowanych, co umożliwi ograniczenie do niezbędnego minimum prace wykonywane na miejscu, mogących istotnie destabilizować działania ochronne służb w pasie granicznym. Wskazane przez inwestora firmy dają także gwarancję dotrzymania zobowiązań terminowych, a przedstawione kosztorysy, przy dochowaniu założeń technicznych i technologicznych, nie odbiegają od oczekiwań inwestora" - wyjaśniło MSWiA w komunikacie.

Szczegóły dotyczące dalszej realizacji budowy zapory na granicy z Białorusią rząd ma przedstawić w przyszłym tygodniu na konferencji prasowej.

Zobacz także: Ukraina obawia się imigrantów z Białorusi. Dodatkowe siły skierowane na granicę

BudimexUnibep to jedne z największych firm budowlanych w Polsce. Obie notowane są na warszawskiej giełdzie. Kursy obu spółek wzrosły po informacji o powierzeniu im budowy zapory. W efekcie walory Unibepu drożeją w piątek o ok. 11 proc.:

wykres dla: UNI

Nieco inaczej wygląda kurs Budimeksu, który zaczął spadać ok. godziny 10.00, by odbić po 14.00 - nie pomogło to jednak na tyle, by w skali dnia wyjść na plus. Do 15.30 akcje spółki traciły ok. 1 proc.:

wykres dla: BDX
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(341)
machina
9 miesięcy temu
Muru trzeba bronic, sam sie nie wybroni?
jak budować?
9 miesięcy temu
Pod gradem cegieł? Mury buduje sie przed oblężeniem, a nie w trakcie?
strzykawa
9 miesięcy temu
Uważnie przeczytajcie przepowiednię z Valdres. W przepowiedni tej 90-letnia Norweżka w 1968 r mówi między innymi o tym co się aktualnie dzieje na naszej granicy.
strzykawa
9 miesięcy temu
Uważnie przeczytajcie przepowiednię z Valdres. W przepowiedni tej 90-letnia Norweżka w 1968 r mówi między innymi o tym co się aktualnie dzieje na naszej granicy.
strzykawa
9 miesięcy temu
Uważnie przeczytajcie przepowiednię z Valdres. W przepowiedni tej 90-letnia Norweżka w 1968 r mówi między innymi o tym co się aktualnie dzieje na naszej granicy
...
Następna strona