Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MAG
|
aktualizacja

Rząd chce zmian w zasadach izolacji. Wkrótce decyzja

19
Podziel się:

Rząd zastanawia się nad skróceniem okresu izolacji dla wszystkich obywateli, którzy chorują w naszym kraju. - Chcielibyśmy w środę ogłosić decyzję — przekazał w poniedziałek rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Rząd chce zmian w zasadach izolacji. Wkrótce decyzja
Rząd chce ogłosić decyzję o skróceniu okresu izolacji dla wszystkich zakażonych (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK)

Andrusiewicz poinformował, że decyzję ogłosi "zapewne minister Adam Niedzielski na konferencji prasowej". Jak dodał, skrócenie izolacji wiąże się z "krótszym okresem objawowym i krótszym okresem, kiedy aktywnie zakażamy i z koniecznością przywracania do pracy pracowników w różnych branżach".

Zobacz także: Projekt Hoca odrzucony. Jak wygląda nowa ustawa covidowa? "Krok w dobrym kierunku"

Rząd chce zmian w zasadach izolacji

- Widzimy przy tej zakaźności wirusa, jak szybko wyłączane są osoby z rynku pracy, co nie pozostaje bez wpływu na gospodarkę naszego kraju. Te decyzje jeszcze dziś, góra do jutra powinny zapaść. Odbędzie się sztab kryzysowy w Ministerstwie Zdrowia i w środę chcemy państwu to zakomunikować — poinformował.

Dopytywany o to, czy są także plany skrócenia okresu kwarantanny, Andrusiewicz zaprzeczył. - Na dziś nie ma mowy o likwidacji kwarantanny. Okres kwarantanny na dziś pozostaje stały, nie wykluczamy, że to się zmieni — zastrzegł.

Izolacja domowa zostaje objęta osoba, która otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa SARS-CoV-2. Zaczyna się w dniu, w którym pacjent otrzymuje pozytywny wynik testu, i trwa 10 dni. Lekarz może jednak podjąć decyzję o konieczności jej przedłużenia, jeżeli stan zdrowia chorego tego wymaga.

Jeśli ktoś natomiast wykonuje zawód medyczny, jest żołnierzem lub funkcjonariuszem, to izolacja w przypadku takiej osoby trwa siedem dni (od dnia uzyskania pierwszego dodatniego wyniku testu), lub pięć dni (jeżeli wynik testu wykonany nie wcześniej niż w piątej dobie jest negatywny).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(19)
Zazdrosc
3 miesiące temu
"Powodem, dla którego tak wiele zaszczepionych osób jest natarczywych i wywiera presję na ciebie, abyś się zaszczepił, jest to, że w głębi duszy obawiają się, że popełnili błąd i nie chcą być osamotnieni w swojej decyzji. Jeśli oni pójdą na dno, ty musisz pójść na dno razem z nimi. Są to ludzie, którzy są słabi i chcą widzieć tę słabość także w tobie. Nie do pomyślenia jest dla nich, że podjąłeś właściwą decyzję, a oni nie byli do tego zdolni. Jest to forma zazdrości łączącej się z nienawiścią. Ego jest całkowicie wyzwolone, to wszystko, co im pozostało. Stąd objaw i nienawiść w mediach społecznościowych wobec antyszczepionkowców. Jest to wyjście, kiedy można się wyżywać na nieszczepionych i chwalić się tym na przykład w mediach społecznościowych. Podążali oni za "nowoczesną nauką". Musisz się mylić. Oni z głębi duszy z powodu własnych kompleksów chcą, żebyś też się zaszczepił, żeby wszyscy cierpieli po równo."
max
3 miesiące temu
Wale wasze izolacje, kagańce i resztę covidobzdur. Precz!
pewnie
3 miesiące temu
a może w końcu dla dobra gospodarki będą obowiązkowe szczepienia dla wszystkich
co dla ochron...
3 miesiące temu
Nie można dostać się latami do endokrynologa, ginekologa, neurologa...covid i chaos w ochronie zdrowia to wszystko pogłębia, zaniedbane inne choroby. Należy działać realnie , przyznać natychmiast specjalizacje lekarzom z ukończonym szkoleniem specjalizacyjnym i podpisem kierownika specjalizacji, lekarzom, którzy zobowiążą się pozostać w kraju choć kilka lat i pracować w szpitalach i poradniach NFZ. Brak woli poprawy sytuacji poprzez napływ kadr niemalże z dnia na dzień. Trwają za to dyskusje, narady, statystyki , zmiany w Radzie Medycznej. Woli poprawy sytuacji zdrowotnej społeczeństwa brak.
Asia
3 miesiące temu
To jakiś cyrk.Innni choruja inaczej? A te kwarantanny jakas porażka szczególnie dzieci 10 dni plus 7 17 dni to juz przesada