Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rząd myślał nad dodatkowym dniem wolnym. Jest decyzja

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, że rząd nie wprowadzi dodatkowego dnia wolnego 2 listopada. Pierwotnie takie rozwiązanie było analizowane, by rozłożyć ruch na cmentarzach na większą liczbę dni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Dodatkowy dzień wolny w Zaduszki? Rząd nie planuje go wprowadzać (Fot: PAP/Tomasz Gzell, Tomasz Gzell)

Podczas konferencji prasowej Niedzielski był pytany o to, czy rząd planuje wprowadzić 2 listopada jednorazowo dzień wolny od pracy. Wszystko po to, by Polacy ruszyli na cmentarze nie tylko w niedzielę 1 listopada, ale mieli również taką możliwość dzień później.

Niedzielski przyznał, że taki scenariusz był rozważany przez rząd, ale ostatecznie nie zyskał akceptacji i nie zostanie zrealizowany.

- Trzy dni wolne z rządu mogłyby stanowić zachętę na przykład do wyjazdów Polaków. A to w obecnej sytuacji epidemicznej nie jest pożądane - tłumaczył minister zdrowia podczas konferencji prasowej.

1 listopada cmentarze mają być otwarte. Prof. Simon ostrzega seniorów

Adam Niedzielski podkreślał jednocześnie, że rząd nie planuje żadnych dodatkowych obostrzeń podczas Wszystkich Świętych. Cmentarze mają pozostać otwarte, bo święto "bardzo mocno wrosło w polską tradycję".

Minister apelował jednak, by wizyty na grobach swoich bliskich zmarłych planować w tygodniu poprzedzającym, jak i tym następującym po 1 listopada. Wszystko po to, by uniknąć tłumów na cmentarzach.

Wszystkich Świętych. Rząd uważa, że "jest zbyt wcześnie, żeby już wydawać zalecenia" dotyczące funkcjonowania cmentarzy (zdj. ilustracyjne).
Ograniczenia na Wszystkich Świętych? Cmentarze czekają na rząd, ten nie spieszy się z wytycznymi

Jednocześnie minister przypomniał, że na cmentarzach obowiązują takie same zasady, jak w innych miejscach publicznych. Oznacza to m.in., że wszyscy odwiedzający nekropolie muszą mieć zasłonięte usta i nos.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-10-2020

patiWazna jest pamięć i modlitwa. Idę wtedy,kiedy jest mniej ludzi,nie na pokaz !

19-10-2020

izai tak co druga osoba łazi z nosem na wierzchu jak wytlumaczyc niekumatym ludziom ze trzeba zaslaniac nos?

19-10-2020

Edekdajcie cały miesiąc wolnego na koszt państwa

Rozwiń komentarze (169)