Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd przed wyborami dopali inflację. Do czego będą jeszcze zdolni rządzący? – pyta prof. Orłowski

Jak długo będziemy zmagać się z wysoką inflacją? Prof. Witold Orłowski, ekonomista z Akademii Finansów i Biznesu Vistula w programie "Newsroom WP" zaznacza, że nie jest to do końca zależne od działań Banku Centralnego, ale od polityki rządu. - Za rok mamy wybory, co rząd będzie robił? Zapomnijmy o jakiejkolwiek działalności antyinflacyjnej, programie oszczędności. Możemy mieć czarne obawy, że wręcz będą podejmowane decyzje napędzające inflację – wyjaśnia ekonomista. – Do czego będą jeszcze zdolni rządzący i jak wiele pieniędzy rzucą jeszcze na rynek, aby udobruchać te grupy, na których im najbardziej zależy? Od tego zależy, jak się będzie inflacja kształtowała – zaznacza prof. Orłowski.
Tagi:
rząd, inflacja, nbp, wybory
0
0
282
Podziel się
Komentarze (282)
zobacz więcej komentarzy (282)
KOMENTARZE
(282)
michu
3 godz. temu
inflacja dobija wszystkich, u mnie w branży budowalnej jest duży zastój, gdyby nie faktoring to miałbym problem
Tylko pytam
20 godz. temu
Warszawa naiwnie tolerując, a nawet w wielu wypadkach wspierając środowiska zachodnio-ukraińskie, zdaje się nie zdawać sobie sprawy, iż wpisuje się swoja postawą w cele Rosji na tym terenie. Zdanie prawdziwe czy fałszywe? Polska bardziej dba o dobro przyjaciół (nomen omen) niż o własne, zdanie prawdziwe ?
edm
wczoraj
a dolar po 4.30 ? nie powinien byc juz po 5.50? coś mi sie zdaje ze Glapcio sprzedaje dewizy ale to sie kiedys skonczy i co wtedy?
ewin
4 dni temu
Zgadzam się w 100% tylko obawiam się, że rozdawnictwo nie wytrzyma do wyborów
jan
6 dni temu
Inflacja pod koniec 2023 roku sięgnie ponad 25%. Tak rząd PiS dokłada do inflacji.
...
Następna strona