Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Rząd przedłuża obowiązujące w Polsce restrykcje covidowe

32
Podziel się:

COVID-19 nie odpuszcza. Latem temat nowych zakażeń zszedł na dalszy plan, ale nie oznacza to, że koronawirus całkowicie odpuścił. Rząd przedłużył do końca września obowiązujące w Polsce restrykcje epidemiczne, które dotyczą m.in. aptek.

Rząd przedłuża obowiązujące w Polsce restrykcje covidowe
Rząd przedłuża ograniczenia epidemiczne (Getty Images, Bartek Sadowski, © 2022 Bloomberg Finance LP)

Rząd przedłużył do 30 września aktualne ograniczenia epidemiczne w związku z COVID-19. Obecnie obowiązują takie zasady jak, m.in. obowiązkowe maseczki w szpitalach i aptekach. Rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie opublikowano w poniedziałek w Dzienniku Ustaw.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Manewry wojskowe Rosji i Syrii. Sojusznicy prężą muskuły na Bliskim Wschodzie

Oznacza to, że nadal konieczne będzie zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa w budynkach, w których jest prowadzona działalność lecznicza i w aptekach.

Rozporządzenie o obostrzeniach wejdzie w życie ostatniego dnia sierpnia

Zmienione rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego przewiduje ponadto m.in. przywrócenie obowiązku dostarczania świadczeniodawcy oryginału skierowania na dane świadczenie w postaci papierowej w terminie 14 dni roboczych od dokonania wpisu na listę oczekujących, jak również wprowadzenie regulacji, zgodnie z którą wniosek o przywrócenie na listę oczekujących, świadczeniobiorca będzie mógł zgłosić nie później niż w terminie 14 dni od dnia zakończenia obowiązywania uprawnienia do przywrócenia na tę listę bez konieczności uprawdopodobnienia, że niezgłoszenie się nastąpiło z powodu siły wyższej. Zmienione rozporządzenie wejdzie w życie 31 sierpnia.

Świat szykuje się na jesienny powrót COVID-19

Jak donoszą media za Odrą — obowiązkowe maseczki mają powrócić również w Niemczech. "Der Spiegel" dotarł do projektu zmian w przepisach dotyczących przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Maseczki mają być ponownie noszone za naszą zachodnią granicą w publicznie dostępnych pomieszczeniach. Z tej zasady zwolnione mają być dzieci poniżej 6. roku życia, podobnie jak osoby, które nie mogą nosić maski ze względów zdrowotnych. Nowe regulacje mają obowiązywać od 1 października 2022 r. do 7 kwietnia przyszłego roku.

Natomiast we Francji z początkiem sierpnia zniesiono stan zagrożenia związanego z pandemią. Przedłużone zostanie jednak do 30 czerwca 2023 r. działanie systemu informacji o zakażeniach oraz, do 31 marca 2023 r., systemu Contact Covid odpowiedzialnego za śledzenie przypadków infekcji oraz osób, które kontaktowały się z zakażonymi. Maski nie są obowiązkowe, ale ich noszenie jest nad Sekwaną zalecane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
gospodarka
zdrowie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(32)
Marek
rok temu
Putin w tydzień pokonał srowida w całej Europie
Marek
rok temu
a czy pisane w nocy na kolanie rozporządzenia kowidowe ministra zdrowia NIEZGODNE z Konstytucją są legalne???
Paszkin
rok temu
money.ua weźcie dajcie już spokój. KTO logicznie myślący wierzy w jakąś pandemię wirusa? gdzie grypa uciekła na 2 lata? co dały szczepanom 4 dawki? nic. dziękuję
innerFree
rok temu
Kolejny marsz o wolność: 3 września, Poznań o 12.00 Rodo Starołęka. Wystawa i otwarte studio. Więcej info u Justyny.
innerFree
rok temu
Co nas ma obchodzić szczegółowa historia nielegalnych rozporządzeń
...
Następna strona