Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|

Rząd rozda kolejne pieniądze. Tym razem na wiejskie potańcówki

66
Podziel się:

Nawet 10 tysięcy złotych będzie można dostać na zorganizowanie wiejskiej potańcówki. Program dofinansowania takich imprez ogłosił właśnie Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Jak czytamy na stronie Instytutu - informuje dziennik "Fakt".

Rząd rozda kolejne pieniądze. Tym razem na wiejskie potańcówki
Nabór wniosków w ramach projektu "Potoańcówki Wiejskie" rozpoczynie się 22 maja i będzie on trwał do 16 czerwca (Licencjodawca, Andrzej Grygiel)

"Potańcówki Wiejskie" - to nowy program Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Instytut uznaje ogromną wartość muzyki i tańca polskiej wsi, jako części dziedzictwa kulturowego naszego kraju - przekonuje instytucja na swojej stronie internetowej.

"Instytut zamierza wzmacniać i upowszechniać ideę organizowania spotkań społeczności, dla których osią jest kultura ludowa pochodzenia lokalnego. W ten sposób Instytut chce pokazać, szczególnie młodemu pokoleniu, wartość rodzimych tradycji oraz ponadczasowość jej elementów. Celem Programu Potańcówki Wiejskie jest również wspieranie artystów i wykonawców w kultywowaniu muzyki tradycyjnej polskiej wsi" - przekonuje IKiDW.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak być bezpiecznym w sieci?

"Potańcówki wiejskie". Zasady programu

W ramach programu Potańcówki Wiejskie można ubiegać się o dofinansowanie na poziomie 100 proc., z maksymalną kwotą dofinansowania do 10 000 zł.

Kto może wnioskować o dofinansowanie? Podmiotami, które mogą ubiegać się, o dofinansowanie są: koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, organizacje pozarządowe, samorządowe instytucje kultury.

Instytut dofinansuje organizację potańcówek na obszarach wiejskich. Warunkiem uczestnictwa jest nawiązanie współpracy z wykonawcami tradycyjnej muzyki danej społeczności lokalnej, w odniesieniu do miejsca realizacji potańcówki.

Przy realizacji Zadania rekomendowane jest podkreślenie roli lokalnej gwary oraz strojów ludowych - tłumaczy Instytut.

Nabór wniosków rozpoczynie się 22 maja i będzie on trwał do 16 czerwca. Okres organizacji potańcówek to sierpień – październik 2023 r.

Wnioski do Programu składane są wyłącznie elektroniczne za pomocą generatora wniosków Witkac. Wnioskodawca może złożyć tylko jeden wniosek, przy czym w ramach jednego wniosku można ubiegać się o dofinansowanie organizacji więcej niż jednej potańcówki, pod warunkiem nieprzekroczenia maksymalnej kwoty dofinansowania tj. do 10000 zł.

Opozycja komentuje nowy program

"Uwaga! To nie żart. Rusza narodowy, centralny program PIS "POTAŃCÓWKI WIEJSKIE". Finansować go będzie Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. 10 tys. zł za jedną potańcówkę. Termin realizacji potańcówek sierpień-październik 2023. Tam musi być ostry pożar - napisał na Twitterze Bartosz Arłukowicz z PO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(66)
Zzz
10 miesięcy temu
Brak na służbę zdrowia, a PiS wydaje nasze podatki na potańcówki, tylko po to by utrzymać tyłki na stołkach
Seba
rok temu
Bareja+
Blablabla
rok temu
Dla dzieci niepełnosprawnych nie ma pieniędzy a na potańcówki są to przykre po prostu brak słów żeby skomentować
Podobno /
rok temu
Ważniejsza jest budowa korytarza S16 dla Rosji .
Grupa Emerytó...
rok temu
My nie głosujemy na jakąś partię, jakichś ludzi bo np. mają dobry program, który przeanalizowaliśmy od A do Z i wiemy, że to jest to. Nie tracimy czasu na tego rodzaju analizy 😉. My, całe społeczeństwo mamy programy w głębokim poważaniu bo już nas życie nauczyło, że to pic na wodę 😀. My głosujemy przeciw tym, którzy próbują nami zarządzać w sposób, który nam się NIE PODOBA. PO już to wie, inni się nadal uczą 😀. Do zobaczenia za kotarą w lokalu wyborczym❗. Daliśmy 2x zwycięstwo Prezydentowi damy klęskę każdemu kto nas nie szanuje. TYLKO ES 35/40 ❗😊. Grupa Polskich Emerytów Stażowych!.
...
Następna strona