Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. LOS
|
aktualizacja

Rząd szykuje specjalne świadczenie dla firm znad Odry. Kilka tysięcy zł na pracownika

9
Podziel się:

W Sejmie trwa drugi dzień obrad dwóch komisji na temat katastrofy ekologicznej w Odrze. Premier Mateusz Morawiecki obiecał we wtorek, że pokrzywdzeni nadodrzańscy przedsiębiorcy otrzymają specjalne świadczenie. O możliwym terminie wypłaty rekompensat w środę mówi za to wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Rząd szykuje specjalne świadczenie dla firm znad Odry. Kilka tysięcy zł na pracownika
Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki poinformował, że od 13 do 23 sierpnia w ośmiu transportach do utylizacji trafiło 150 ton ryb z Odry (East News, Sebastian Nowik/REPORTER)

Katastrofa ekologiczna w Odrze, która kosztowała życie tysięcy zwierząt, znacząco odbiła się na okolicznych przedsiębiorcach. Zwłaszcza nadrzecznych przedsiębiorców. Szczególnie firm rekreacyjnych. - Klienci po prostu pouciekali - twierdzi Hanna Mojsiuk, prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

Premier Mateusz Morawiecki obiecał we wtorek, że poszkodowanym przedsiębiorcom zostaną wypłacone rekompensaty. Wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk w środę przekazał nowe informacje na ten temat.

"Ministerstwo Rodziny oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowały już odpowiednią ustawę (w sprawie odszkodowań - red.). Niebawem pani minister Maląg ogłosi to i w trybie szybkim zostanie przyjęte na najbliższym posiedzeniu Sejmu, tak aby już we wrześniu rozpocząć wypłatę odszkodowań dla przedsiębiorców, którzy ucierpieli" - powiedział wiceszef resortu infrastruktury.

Przedsiębiorcy poszkodowani w związku z sytuacją ekologiczną na rzece Odrze będą mogli liczyć na wypłatę jednorazowego świadczenia 3010 zł na pracownika – wynika z informacji zamieszczonych w środę w wykazie prac rządu. Świadczenie będzie przysługiwało za każdego ubezpieczonego zgłoszonego do 31 lipca 2022 r. do ubezpieczeń emerytalnego i rentowych z datą powstania ubezpieczeń emerytalnego i rentowych nie późniejszą niż 1 lipca 2022 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
przedsiębiorcy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(9)
Armagedon
rok temu
Zastali Polskę miodem I mlekiem plynącą ,a zostanie po nich tylko smród i cuchnące ścieki
Stopień tward...
rok temu
Czy ten rząd potrafi coś więcej poza drukowaniem i rozdawaniem pieniędzy? Inflacja - drukujemy i rozdajemy. Panele fotowoltaiczne - drukujemy i rozdajemy. Węgiel - drukujemy i rozdajemy. Odra - drukujemy i rozdajemy. Może wreszcie wezmą się za robotę i zaczną przeciwdziałać tym problemom a nie wciąż tylko drukarki i przelewy w ruch i wyborcy kupieni.
Nie ma ...
rok temu
nie ma się co szczypać - dali ciała niech płacą! szkoda że i danie ciała i płacenia z kasy całego kraju :( - a oni bezkarni nieustannie:(
rgerg
rok temu
pis zamiast zapobiegać to znów rozdaje. Złodzieje mają przecież nieograniczony budżet, bo z naszej kieszeni. A wystarczyło coś zrobić zamiast ukrywać tragedię przed wyborcami
noname
rok temu
Ryzyko w biznesie - dlaczego przedsiębiorcy nie ubezpieczają się? Dlaczego mam dokładać do czyjegoś biznesu, jeżeli ten ktoś nie potrafi ocenić ryzyka dla jego biznesu i się przed nim zabezpieczyć?