Notowania

energetyka
17.01.2019 20:30

Rząd wznawia nabór wniosków w programie "Czyste Powietrze"

Nabór wniosków w ramach programu "Czyste Powietrze" zostanie wznowiony w poniedziałek - poinformowali minister środowiska Henryk Kowalczyk i prezes NFOŚiGW Kazimierz Kujda.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Przerwę w przyjmowaniu wniosków minister Kowalczyk nazwał techniczną (Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

- Przerwa w naborze wniosków miała charakter przejściowy i wynikała z wejścia w życie ustawy wprowadzającej termomodernizacyjną ulgę podatkową oraz dostosowaniem systemu informatycznego. Była to swego rodzaju przerwa techniczna - powiedział minister Kowalczyk.

Jak twierdzi ministerstwo, trwają ostatnie testy informatyczne.

Do końca 2018 roku Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyjęły łącznie ponad 25 tysięcy wniosków, które podlegają obecnie weryfikacji przez. Pierwsze umow z beneficjentami są już podpisywane.

- Największe zainteresowanie programem jest na Śląsku i Mazowszu, gdzie złożono odpowiednio - ponad 3,5 tys. oraz ponad 2,3 tys. wniosków. Do tej pory, czyli do 17 stycznia 2019 r., podpisano przeszło 100 umów na kwotę ponad 1 mln zł dofinansowania - wylicza Kazimierz Kujda.

Zobacz też: Polsce grożą gigantyczne kary za smog. Pozwać mogą ją także obywatele

Program ma być realizowany przez dziesięć lat, a łączna kwota przeznaczona na dofinansowania ma sięgać 103 mld zł. Program zakłada termomodernizację ponad 4 mln domów jednorodzinnych.

Celem programu jest m.in. zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza, poprzez likwidację nieefektywnych i przestarzałych źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

 Czytaj też: Jakość powietrza w Polsce. Poranek wolny od smogu

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl*

Tagi: energetyka, #smogalert, wiadomości, gospodarka, program czyste powietrze, henryk kowalczyk
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-01-2019

bogdan1374Czyli każda umowa średnio po 1 mln- kto to występował o te dofinansowanie? Obywatele? na domki jednorodzinne?

18-01-2019

fox5100 umów na kwotę ponad 1 mln zł dofinansowania - wylicza Kazimierz Kujda Kaziu naucz się liczyć max dofinansowanie max to 53tyśx100 umów to na pewno … Czytaj całość

18-01-2019

m-53@bogdan. A może 100 umów po 10 tys? To jest akurat koszt dofinansowania wymiany kotła. Umiejętność precyzyjnego pisania jest pismakom obca.

Rozwiń komentarze (9)