Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|
aktualizacja

Rząd wznawia nabór wniosków w programie "Czyste Powietrze"

9
Podziel się:

Nabór wniosków w ramach programu "Czyste Powietrze" zostanie wznowiony w poniedziałek - poinformowali minister środowiska Henryk Kowalczyk i prezes NFOŚiGW Kazimierz Kujda.

Przerwę w przyjmowaniu wniosków minister Kowalczyk nazwał techniczną
Przerwę w przyjmowaniu wniosków minister Kowalczyk nazwał techniczną (East News, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

- Przerwa w naborze wniosków miała charakter przejściowy i wynikała z wejścia w życie ustawy wprowadzającej termomodernizacyjną ulgę podatkową oraz dostosowaniem systemu informatycznego. Była to swego rodzaju przerwa techniczna - powiedział minister Kowalczyk.

Jak twierdzi ministerstwo, trwają ostatnie testy informatyczne.

Do końca 2018 roku Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyjęły łącznie ponad 25 tysięcy wniosków, które podlegają obecnie weryfikacji przez. Pierwsze umow z beneficjentami są już podpisywane.

- Największe zainteresowanie programem jest na Śląsku i Mazowszu, gdzie złożono odpowiednio - ponad 3,5 tys. oraz ponad 2,3 tys. wniosków. Do tej pory, czyli do 17 stycznia 2019 r., podpisano przeszło 100 umów na kwotę ponad 1 mln zł dofinansowania - wylicza Kazimierz Kujda.

Zobacz także: Zobacz też: Polsce grożą gigantyczne kary za smog. Pozwać mogą ją także obywatele

Program ma być realizowany przez dziesięć lat, a łączna kwota przeznaczona na dofinansowania ma sięgać 103 mld zł. Program zakłada termomodernizację ponad 4 mln domów jednorodzinnych.

Celem programu jest m.in. zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza, poprzez likwidację nieefektywnych i przestarzałych źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl*

energetyka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(9)
AMAR
5 lata temu
Ten program to jedna wielka lipa i ściema i to rozpisana na 10 lat a działać radykalnie trzeba już tu i teraz. Najszybsze rozwiązanie to obniżenia na maxa /min. o vat/ceny gazu dla posiadaczy kotłów gazowych na sezon grzewczy. W zasadzie na tym programie skorzystają konkretnie tylko ludzie o bardzo niskim dochodzie czyli np. renciści, emeryci. Nawet zarabiający minimalne wynagrodzenie niewiele skorzystają jeśli w rodzinie pracują za taką stawkę dwie lub więcej osób.
rav
5 lata temu
w zeszłym roku padł mi piec węglowy , wystąpiłem do gminy o dotacje na piec 5 gen lub gazowy ., i co usłyszałem. Nie ma kasy w gminie .Węgrzce k/Krakowa gm. Zielonki. Pic na wodę fotomontaż
Jamicz
5 lata temu
Jeżeli klimat ma się ocieplić, to po co wydawać pieniądze na ocieplanie domów? Przecież za parę lat już nie będzie zim. Nawet obecna zima jest nadzwyczaj łagodna...
Doświadczenie
5 lata temu
Bez pieca piątej klasy nie ma się nawet co starać o dofinansowanie bo to jest podstawowy warunek. Jeżeli ktoś ma całkiem nowy piec tylko o gorszej klasie to może zapomnieć o jakimkolwiek dofinansowaniu. Napędzanie tylko klientów firmom produkującym kotły i uzależnienie się od jednego rodzaju paliwa.
robert
5 lata temu
jakie umowy na dofinansowanie to następne przekręty .POWINNO być - rachunek na zakup nowego pieca z zainstalowaniem lub rachunek za termoizolacje domu -kontrola stanu faktycznego i np. 5000 zł zwrotu za poniesione koszty rzeczy j/w. teraz tylko nieliczni je dostana a koszty tych operacji na dotacje są 40% wyższe i dopłata jest a jakby jej nie było. Gdzie jest ta kasa!