Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Rząd zadecydował. Tarcza antykryzysowa i zasiłek opiekuńczy "po nowemu"

5
Podziel się:

Wraz z końcem lutego w życie weszły kolejne zmiany dot. tarczy finansowej i zasiłku opiekuńczego. Przedsiębiorcy z określonych branż mogą od teraz wystąpić o zwolnienie z opłacania składek za luty 2021 r. Na tym jednak nie koniec.

Rząd zadecydował. Tarcza antykryzysowa i zasiłek opiekuńczy "po nowemu"
Kolejne zmiany w tarczy antykryzysowej. Chodzi o składki z ostatnich miesięcy (KPRM, Krystian Maj, KPRM)

Przedsiębiorcy z określonych branż wraz z początkiem marca będą mogli wystąpić o zwolnienie z obowiązku opłacania należności z tytułu składek za styczeń 2021 r., grudzień 2020 r. i styczeń 2021 r., albo za luty 2021 r.

Zmiany w programie pomocowym stały się możliwe dzięki kolejnemu już rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2021 r. ws. podmiotów poszkodowanych wskutek pandemii.

Kolejna zmiana dotyczy tzw. postojowego. Od teraz przedsiębiorcy mogą otrzymać świadczenie nawet trzykrotnie. Stosowny wniosek najlepiej złożyć w ciągu 3 miesięcy od miesiąca, w którym zostanie zniesiony stan epidemii.

Ponadto przedsiębiorców, którzy występują o zwolnienie z opłacania składek będzie obowiązywał nowy termin przesyłania deklaracji rozliczeniowych lub imiennych raportów miesięcznych – do 31 marca 2021 r.

Zobacz także: ZUS z większą kontrolą? Projekt zyskał miano "Konfident+"

Przypomnijmy, że o pomoc ubiegać się mogą przedsiębiorcy, których przychód z tej działalności spadł o co najmniej 40 proc. "Należy porównać sytuację w jednym z dwóch miesięcy przed złożeniem wniosku do ZUS z poprzednim miesiącem lub analogicznym miesiącem poprzedniego roku" - tłumaczy ZUS w komunikacie.

O świadczenie postojowe można wystąpić nawet do trzech miesięcy po ustaniu stanu epidemii. Jednak - jak przypomina ZUS - data złożenia wniosku ma wpływ na to, które miesiące należy wziąć pod uwagę przy ocenie spadku przychodu.

Rząd zdecydował się także pochylić się nad kwestią przyznawania świadczenia opiekuńczego. Wypłaty zostały tym samym przedłużone (po raz kolejny - red.) do 14 marca br.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
BOB
rok temu
Czemu usuwacie komentarze??? co, publikujecie tylko te które wam pasują?? zlikwidujcie taką możliwość i sami opisujcie jak jest wspaniale!!!!!
Ania
2 lata temu
Bzdurą jest przyznawanie pieniędzy tylko wybranym branżą. Moja firma od kilku miesięcy ma spadki w wysokości 90% ale nie ma mnie w tych głupich kodach i nic mi nie przysługuje.
uuzo
2 lata temu
Najważniejsze że zimą zostały objęte tarczą pola namiotowe i miejsca dla kamperów.mądre decyzje wykształconych urzędników.Firmy prowadzące interesy na terenie szkół.uczelni.obiektów sportowych zaliczono do firm widmo-zombi niewarte otrzymania pomocy (automaty vendingowe,sklepiki szkolne)
Asd
2 lata temu
Znów dla swoich z pkd czy wszyscy bo człowieka krew zalewa ja słyszę te bzdury tylko u nas tak jest że tylko dostają wybrani pkd.. poczekajcie już was ludzie przy wyborach rozlicza..
Rh-
2 lata temu
Kolejne mieszanie kijem g...na. Dostałem tarczę z PFRu i prawie cała poszła na spłatę ZUSu. No i po co to było? Lepiej było umorzyć ZUS na te parę miesięcy - a tak zarobiły banki na przelewach i politycy ogłosili show jak to pomagają firmom....