Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Rzecznik MŚP apeluje do urzędników. "Wracajcie do pracy"

223
Podziel się:

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców apeluje do kierowników urzędów, by nie wykorzystywali epidemii do całkowitego zamknięcia ich miejsc pracy. To bowiem negatywnie odbija się na sytuacji wielu przedsiębiorców.

Niektóre urzędy zrobiły sobie wolne. Rzecznik MŚP reaguje
Niektóre urzędy zrobiły sobie wolne. Rzecznik MŚP reaguje (East News, Mateusz Grochocki/East News)

W liście otwartym, który trafił m.in. do naszej redakcji, Adam Abramowicz domaga się od kierowników urzędów stosowania przepisów rozporządzenia z 31 marca 2020 roku.

Zezwala ono co prawda ograniczyć prace urzędu do niezbędnych czynności, ale nie pozwala na całkowite ich zamknięcie. A takie sytuacje się - zdaniem Rzecznika - zdarzają.

"Nie znaczy to jednak, że można zamknąć cały urząd i udać się do domów, ogłaszając obywatelom, że wróci się do pracy z chwilą poprawy uwarunkowań panujących w kraju" - pisze Rzecznik MŚP.

Zobacz także: Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Jako przykład podaje Okręgowe Urzędy Probiercze. Co to takiego? To jednostki, które zajmują się na przykład tzw. cechowaniem wyrobów jubilerskich.

Przedsiębiorcy z tej branży skarżą się, że urząd nie tylko wstrzymał działalność, ale nie odbiera nawet przesyłek kurierskich. A dla firm jubilerskich oznacza to wstrzymanie działalności w tych trudnych czasach.

"Podobne sygnały napływają, jeżeli chodzi o nadzór budowlany czy wydziały architektury w niektórych gminach. Prowadzi to do wstrzymania lub opóźnienia inwestycji" - pisze Abramowicz.

"Chciałbym przypomnieć państwu, że pensje urzędników finansowane są z budżetu, na który składają się podatki i opłaty od przedsiębiorców, którym utrudniacie funkcjonowanie w okresie epidemii" - pisze Abramowicz.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(223)
Obywatel
4 lata temu
To wyrzucić tych darmozjadów czy zostawić? Potrzebni są, czy jednak nie? Mogą obywatele coś załatwić bez urzędników państwowych, czy też wszystko mogą wszyscy obywatele załatwić sobie przez internet? A szczególnie osoby starsze lub niewykształcone albo biedne? A może należy zrobić naturalną selekcję wśród urzędników i niech urzędy działają, tak jak działały, wtedy więcej ludzi można by zarazić, s i urzędników państwowych byłoby mniej? Tylko, czy wirus potrafi uśmiercić tylko tych leniwych, niedouczonych urzędników? A jak się ponyli?
hfs
4 lata temu
Do zasiłków mieszkaniowych dzwonie 3 dzień na 4 numerów i nikt nie odbiera. Kurna. Mało osób w uzrędach. Urzednicy mają wiecej luzu itp. a trudniej z nimi złapać kontakt niż normalnie.
bfgn
4 lata temu
Wyrzucić tych darmozjadów !! Nie są do niczego potrzebni. Każdą sprawę i tak każdy musi sam sobie załatwić przez internet !
Na wpis
4 lata temu
do księgi wieczystej czeka się we Wrocławiu minimum 4,5 miesiąca, a teraz to chyba rok będę czekała.
Rum Janek
4 lata temu
Bijecie pianę, bo jakiś rzecznik zatrolował na temat jakiegoś mało znanego i potrzebnego nielicznym urzędu. Są urzędy, gdzie może faktycznie kadra przetrzebiona, ale to nie znaczy, że zatrudnieni tam nie wykonują powierzonych im zadań. W weekend dzwoniłem do jednego z urzędów pracy w sprawie pomocy z tarczy antykryzysowej, bo dowiedziałem się, że ich infolinia działa również w soboty i niedziele, przez praktycznie cały dzień, na dwie zmiany. Potrzebne informacje dostałem. Resztę załatwię elektronicznie, bez potrzeby wychodzenia z domu.
...
Następna strona