Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mśp
06.04.2020 14:38

Rzecznik MŚP apeluje do urzędników. "Wracajcie do pracy"

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców apeluje do kierowników urzędów, by nie wykorzystywali epidemii do całkowitego zamknięcia ich miejsc pracy. To bowiem negatywnie odbija się na sytuacji wielu przedsiębiorców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Niektóre urzędy zrobiły sobie wolne. Rzecznik MŚP reaguje (Fot: Mateusz Grochocki/East News)

W liście otwartym, który trafił m.in. do naszej redakcji, Adam Abramowicz domaga się od kierowników urzędów stosowania przepisów rozporządzenia z 31 marca 2020 roku.

Zezwala ono co prawda ograniczyć prace urzędu do niezbędnych czynności, ale nie pozwala na całkowite ich zamknięcie. A takie sytuacje się - zdaniem Rzecznika - zdarzają.

"Nie znaczy to jednak, że można zamknąć cały urząd i udać się do domów, ogłaszając obywatelom, że wróci się do pracy z chwilą poprawy uwarunkowań panujących w kraju" - pisze Rzecznik MŚP.

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Jako przykład podaje Okręgowe Urzędy Probiercze. Co to takiego? To jednostki, które zajmują się na przykład tzw. cechowaniem wyrobów jubilerskich.

Przedsiębiorcy z tej branży skarżą się, że urząd nie tylko wstrzymał działalność, ale nie odbiera nawet przesyłek kurierskich. A dla firm jubilerskich oznacza to wstrzymanie działalności w tych trudnych czasach.

Jadwiga Emilewicz może zająć miejsce Jarosława Gowina.
Emilewicz kandydatką na wicepremiera. Kim jest "twarz tarczy antykryzysowej"

"Podobne sygnały napływają, jeżeli chodzi o nadzór budowlany czy wydziały architektury w niektórych gminach. Prowadzi to do wstrzymania lub opóźnienia inwestycji" - pisze Abramowicz.

Ostatnie spadki PKB Polska zanotowała niemal trzy dekady temu
Koronawirus kosztuje polską gospodarkę miliardy. Miejsca pracy już wyparowują, politycy... nie widzieli nigdy czegoś podobnego

"Chciałbym przypomnieć państwu, że pensje urzędników finansowane są z budżetu, na który składają się podatki i opłaty od przedsiębiorców, którym utrudniacie funkcjonowanie w okresie epidemii" - pisze Abramowicz.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-04-2020

JuliaCóż, od pewnego czasu sama pracuję w urzędzie- wcześniej pracowałam w prywatnej firmie i muszę przyznac rację, że w urzędach i we wszelkich placówkach … Czytaj całość

06-04-2020

PrzedsiębiorcaUrzędnicy są beneficjentami aktualnej sytuacji. Kasjerki muszą pracować mimo zagrożenia. Wielu nie może pracować i nie zarabia. Urzędnicy mają 2 w … Czytaj całość

07-04-2020

ewaTo się nazywa "home office" - ostatnio taka panią z Urzędu Gminy spotkałam w Biedronce około godz. 11-tej. Gdy ja spytałam czy ma urlop … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (223)