Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Kopacz-Domańska
Agnieszka Kopacz-Domańska
|
aktualizacja

"Są górki, są dołki". Adam Glapiński obrazowo o inflacji. "Chce wlać optymizm, ale nie ma ku temu powodu"

- Adam Glapiński podczas swojego wystąpienia mówił o górkach, dołkach i znów o płaskowyżu. W ten sposób, chce nam powiedzieć, że w ostatnim czasie inflacja mocno rosła i obecnie się ustabilizowała na wysokim poziomie - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Artur Nowak-Far ze Szkoły Głównej Handlowej. - Stara się to przedstawić optymistycznie, ale inflacja, nawet ta liczona od szerokiego koszyka cen dóbr i usług, jest na wysokim poziomie. Ceny nie będą teraz nagle spadać, nadal są wysokie. Minimalne spadki będą przez prezesa NBP uwypuklane, by wlać trochę optymizmu do gospodarki. Tyle że nie ma ku temu specjalnego powodu. Źródła inflacyjne w gospodarce nadal tkwią.

KOMENTARZE
(7)
logiczny
2 lata temu
Zna się na ornitologi, górskich wędrówkach słowem stary mądry...jak kolega ze światowego banku 😏
PEGASUS
2 lata temu
Socjaliści zawsze opowaiadają GŁUPOTY !!!
Majkel
2 lata temu
Tak samo gadał szef banku Węgier 🤣🤣
ted
2 lata temu
Co raz bardziej się kompromituje w swoich wypowiedziach ten ideolog dobrej zmiany. Jednym słowem kto mu dał tytuł naukowy. To jedna wielka kompromitacja i szmacenie tytułu naukowego.
Zzz
2 lata temu
Zobaczymy.. wyż demograficzny który jest obecnie wieku 30-35-40 właśnie nakupił mieszkań.. natomiast coraz więcej będzie wypuszczanych mieszkań po osobach starszych.. Ukraińcy w 2024 pewnie wrócą do siebie.. Podatki i inne ustawy będą powodować, że puste mieszkania będę po prostu coraz mniej rentowne.. pragnę zauważyć, że osoby które kupiły nieruchomości w 2008 roku na górce cenowej, po upadku leman brothers musiały czekać ponad 10 lat aby wartość zakupionej nieruchomości wróciła do ceny zakupu..