Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sanatoria i uzdrowiska wrócą w połowie czerwca. Ale z obowiązkowymi testami

- W ramach odmrażania gospodarki i usług medycznych przymierzamy się do otwarcia sanatoriów i uzdrowisk w połowie czerwca - poinformował wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski. Pacjenci będą musieli przejść test na koronawirusa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Sanatoria wracają.

- Nie ma się co oszukiwać, nadrobienie teraz dwu-trzymiesięcznej kolejki jest dużym wyzwaniem i dla Narodowego Funduszu Zdrowia i dla świadczeniodawców, którzy w ramach opieki sanatoryjnej te usługi medyczne realizują - powiedział Gadomski na antenie TVP.

Na razie nie wiadomo jeszcze w jakiej kolejności pacjenci będą kierowani do sanatoriów i czy potrzebne będzie kolejne skierowanie. Wiceminister stwierdził, że trwają analizy.

- Analizujemy dzisiaj te możliwości. Zdecydowanie bliżsi jesteśmy modelu, w którym niestety nie da się zachować kolejności - powiedział Gadomski. - Operacja logistyczna związana z tym, żeby teraz przesuwać i jeszcze raz budować kolejkę, wydaje się zdecydowanie niemożliwa.

Profesjonalna bankowość na miarę XXI wieku: profil zaufany

Jak mówił wiceminister, w pierwszej kolejności na leczenie pojadą osoby, które mają terminy "ustawione po 15 czerwca".

- Będziemy to uzupełniać sukcesywnie tymi osobami, które przerwały swoje turnusy, i których przerwa, czyli ta część, z której skorzystały, była krótsza niż dwa tygodnie - wyjaśnił.

NFZ ma się skontaktować ze wszystkimi pacjentami, którzy mają terminy wyjazdów wyznaczone na drugą połowę czerwca. Fundusz ma potwierdzić, czy pacjenci będą chcieli skorzystać z leczenia, bo ministerstwo zakłada, że nie wszyscy będą zainteresowani, z powodu obawy o zakażenie koronawirusem.

Najważniejszym wymogiem, który będzie trzeba spełnić, żeby wyjechać do sanatorium będzie test na obecność koronawirusa.

- I oczywiście jego wynik będzie musiał być ujemny. Testy będziemy realizowali na 3-4 dni przed zaplanowanym turnusem i będzie to wymóg konieczny - powiedział Gadomski.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: koronawirus, odmrażanie gospodarki, sanatoria, uzdrowiska, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-05-2020

Ryf80 % testów, które są używane na świecie są pozytywnie fałszywe. Zamknięcie labolatorium w Zabrzu gdzie były fałszywie dodatnie wyniki nie zapala się … Czytaj całość

24-05-2020

misiekZawsze jakiś problem. Zatrzymane zostały wyjazdy, powinno się przesunąć wszystkich i tyle. Jak to może być niemożliwe? To najlepsze i najuczciwsze … Czytaj całość

24-05-2020

158testy tak jak maski - z niewiadomego pochodzenia -

Rozwiń komentarze (24)