Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

Sankcje USA mają być dotkliwe. Kreml grozi nieodwracalną reakcją

Podziel się

Sankcje nałożone przez USA na Rosję mają się zdaniem administracji Bidena odbić na sytuacji ekonomicznej Federacji Rosyjskiej. Kreml grozi ”nieodwracalną reakcją”. Od czerwca amerykańskie banki nie będą mogły kupować rosyjskich obligacji.

Sankcje USA mają być dotkliwe. Kreml grozi nieodwracalną reakcją
Sankcje nałożone na Rosję mają odbić się na cenie rubla (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)
bDZpmayd

Sankcje zakazujące amerykańskim bankom zakupy rosyjskich obligacji od banku centralnego, państwowego funduszu kapitałowego i ministerstwa finansów, mogą wpłynąć na notowania rubla oraz odbić się na gospodarce Rosji, informuje, powołując się na administracje Bidena, Reuters. Pakiet sankcji został tak przygotowany, że nie powinien odbić się negatywnie dla rynków finansowych.

- Skala retorsji będzie zależała od tego, jak na sankcje zareaguje Kreml i czy będzie on "eskalował napięcia" – powiedział Reutersowi urzędnik.

Zobacz także: Przekop Mierzei Wiślanej jednak bez bursztynu. "Zostawiamy dla przyszłych pokoleń"
bDZpmayf

AFP poinformowała ponadto, powołując się na przedstawiciela amerykańskiej administracji, że część sankcji nałożonych na Moskwę pozostanie utajniona.

Portal Axios napisał, że skala retorsji na jaką zdecydował się Waszyngton, obliczona jest na to, by Rosja odczuła ekonomicznie swoje działania. Tym bardziej, że nakładane wcześniej restrykcje nie odniosły zakładanych skutków.

Sankcje, które wejdą w życie 14 czerwca, utrudnią w dużym stopniu rosyjskiemu rządowi pozyskiwanie funduszy na rynkach finansowych.

bDZpmayl

Centralny Bank Federacji Rosyjskiej zapewnił, że jest gotowy użyć wszelkich instrumentów, koniecznych do zagwarantowania stabilności finansowej kraju.

Rosyjski MSZ zagroził, że reakcja Kremla na sankcje USA będzie „nieodwracalna”, a rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oznajmił, że Rosja odpowie na nie "według zasady wzajemności” – informuje PAP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZpmayG
Źródło:
PAP