Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. MKS
|

Sędziowie z KRS znaleźli sposób, by zarabiać więcej. Rekordzista o 17,5 tys. zł do przodu

9
Podziel się

Jeśli system skonstruowany jest tak, że za każde dodatkowe spotkanie należy się wynagrodzenie, to być może nie należy mieć pretensji o to, że uczestnicy zwiększonej liczby spotkań wystawiają dodatkowe rachunki. Gdy jednak mówimy o Krajowej Radzie Sądownictwa, oczekujemy najwyższych standardów zachowań.

Sędziowie z KRS znaleźli sposób, by zarabiać więcej. Rekordzista o 17,5 tys. zł do przodu
"DGP" informuje o tym, że niektórzy członkowie KRS znaleźli sposób na "dorobienie" (PAP, Tomasz Gzell)
bDJjPFhN

Członkowie Krajowej Rady Sądownictwa znaleźli sposób, by dorobić do pensji – informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Członkowie KRS otrzymują dietę za każdy dzień przepracowany na rzecz rady. Ale niektórzy, zamiast jak do tej pory pracować w komisjach działających w radzie w tych dniach, kiedy wypadają posiedzenia plenarne, zaczęli spotykać się w innych terminach. Najczęściej zresztą – zdalnie.

bDJjPFhP

Dzięki temu zamiast jednej diety (blisko 1 tys. zł) były im wypłacane dwie – jedna za udział w posiedzeniu plenarnym, druga za udział w komisji.

"DGP" wylicza, że najwięcej dorobił w ten sposób sędzia Maciej Nawacki, wzbogacając się o niemal 17,5 tys. zł. Następny jest sędzia Dariusz Drajewicz (otrzymał prawie 16,5 tys. zł), a podium zamykają ex aequo sędziowie Jędrzej Kondek i Teresa Kurcyusz-Furmanik oraz poseł PiS Arkadiusz Mularczyk (każdy dostał po 11,6 tys. zł).

"Z dokumentów wynika, że na wypłatę dodatkowych diet w ciągu pięciu miesięcy poszło ponad 120 tys. zł. Przewodniczący rady Leszek Mazur stwierdził na ostatnim posiedzeniu, że jeżeli pieniądze byłyby wydawane w takim tempie, to środki przeznaczone na przyszłoroczne diety skończyłyby się w połowie roku" – czytamy.

Zobacz także: Druga fala kryzysu będzie dotkliwa. Niższe pensje i liczne zwolnienia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJjPFiq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
andrek
3 miesiące temu
brawo moralne postepowanie dobrej zmiany,wam sie to po prostu nalezy....
Mua
3 miesiące temu
Nielegalna KRS.Nielegalne pensje,diety,to jeszcze teraz kradną i oszukują.Spróbuj tak zrobić w prywatnej firmie...Cytat za B.Szydło:”Wystarczy nie kraść”.ZŁODZIEJE!
xxx
3 miesiące temu
Szkoda slow
bDJjPFir
Figielek
3 miesiące temu
Brawo !!!
Figielek
3 miesiące temu
Brawo !!!