Notowania

Przejdź na

Skarbówka z nowym systemem. Będzie analizować zdjęcia rentgenowskie, by chronić granice

Krajowa Administracja Skarbowa zyska nowe narzędzie do analizy zdjęć rentgenowskich przewożonych towarów. Ma to zapewnić lepszą ochronę przed przemytem, zapewnia resort finansów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Forum)
Nowe urządzenie ma pomagać skarbówce analizować zdjęcia RTG (Fot: Forum)

Nowe narzędzie IT to "system, który wyszukuje towary wrażliwe na granicy z pomocą zdjęć RTG", podał resort finansów. System ma automatycznie identyfikować przedmioty i ich zbiory na zdjęciach wykonywanych przez urządzenia rentgenowskie.

Ministerstwo Finansów podkreśla też, że jest to "narzędzie innowacyjne, dające możliwości dalszego uczenia się, przygotowane z wykorzystaniem wizji komputerowej w oparciu o głębokie sieci neuronowe".

Konstytucja Biznesu podpisana. Skarbówka łaskawszym okiem spojrzy na firmy. Obejrzyj wideo:

- Aplikacja jest nam bardzo potrzebna, ponieważ obrót towarowy, w szczególności kontenerowy, wzrasta. Zapewnienie bezpieczeństwa ogólnego, ale także finansowego jest kluczowe. Bardzo się cieszę, że finalizujemy umowę i będziemy wdrażać projekt na polskich granicach - powiedział wiceszef KAS Tomasz Słaboszowski.

Urządzenie ma dostarczyć firma Tensorflight Poland, która została wyłoniona w konkursie Ministerstwa Finansów i KAS realizowanego w ramach Programu GovTech Polska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-08-2019

Twój nickSkoro skarbówka chce się zająć radiologią to niech szpitale weryfikują roczne zeznania podatkowe

11-08-2019

PrzedsiębiorcaRentgeny ok, niech pilnują, ale niech politycy otwierają nowe rynki zbytu, a co z Rosją ? Wszyscy robią z nimi interesy tylko nie my....

Rozwiń komentarze (2)