Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Skarbówka zebrała mniej. NIK: przez błędy kadrowe

90
Podziel się

Poważne błędy kadrowe przy reformie skarbówki zaszkodziły wpływom z akcyzy – stwierdził NIK w raporcie, do którego dotarła „Rzeczpospolita”.

Ponad 2600 funkcjonariuszy i pracowników odeszło ze służby. Nie zaproponowano im przedłużenia zatrudnienia.
Ponad 2600 funkcjonariuszy i pracowników odeszło ze służby. Nie zaproponowano im przedłużenia zatrudnienia. (East News, DAMIAN RUCINSKI/REPORTER)
bEhTWBat

Nie przeprowadzono pełnej analizy potrzeb kadrowych, jak również nie dostosowano w pełni struktury organizacyjnej nowo powstałych jednostek KAS do przypisanych im zadań – można przeczytać w raporcie NIK, oceniającym reformę sprzed dwóch lat, tworzącą Krajową Administrację Skarbową.

Choć ogólny wydźwięk raportu jest korzystny dla reformy, to jednak kontrolerzy wytknęli poważne błędy w polityce kadrowej, jaką wówczas prowadzono – informuje dziennik.

bEhTWBav

Chodzi przede wszystkim o odejście z pracy lub służby ponad 2600 funkcjonariuszy i pracowników, którym nie zaproponowano przedłużenia zatrudnienia. Dodatkowo ponad 4 tys. celników „rozmundurowano", tj. nadano im status urzędnika (mniej korzystny od warunków dla funkcjonariuszy celnych).

NIK zauważa, że byli wśród nich doświadczeni specjaliści z bardzo istotnych obszarów, np. w grupach zadaniowych ds. narkotyków.

Zobacz także: Co się składa na cenę paliwa?

bEhTWBaB

"Rzeczpospolita" donosi, że na skutek reformy kwota wyegzekwowanych należności z tytułu zaległej akcyzy spadła o 51,5 proc., podatku od gier o 80,8 proc. oraz cła o 47 proc. W raporcie porównano pierwsze półrocze 2016 roku z pierwszym półroczem 2018 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhTWBaW
KOMENTARZE
(90)
Atena5
rok temu
Kontrola rozwalona. Kontrola rozwalona...
Atd5
rok temu
Rozwalono całkowicie kontrolę, czy to przypadek?
Wers
rok temu
Wladza wladza wladza..... Tylko to we lbie tego konusa. A ze spieprzy wszystko to m6 nie pr,eszkadza. On swohe ma i nikt mu nie odbierze. A jest tylko zwyklym poslaiem
bEhTWBaX
Naucz
rok temu
PiS wyrzucił fachowców i w ich miejsce wsadził swoich. Tyle, że oni już nie umiom i się nie znajom.
lw
rok temu
koncentracja na drobnych zamiast na wyspecjalizowanych poważnych oszustach z których część szuka nowych sposobów w naszej dżungli prawnej...
...
Następna strona