Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Materiał partnera
|
aktualizacja

Skarpety to dziś styl życia. I dobry sposób na biznes

22
Podziel się:

Patriotyzm lokalny jest dla mnie bardzo ważny. Dlatego stworzyłem firmę, która współpracuje z lokalnymi, rodzinnymi przedsiębiorcami z Łodzi - opowiada Łukasz Milanowski, właściciel firmy TAKAPARA. Firm postawiła na produkcję skarpet. Bo dziś to zdecydowanie więcej niż tylko zwykły element ubioru. Dziś to element stylu.

Skarpety to dziś styl życia. I dobry sposób na biznes
(Materiały prasowe)

- Zupełnie przypadkiem wpadłem na pomysł otworzenia biznesu, który niektórym może wydawać się banalny. To… produkcja i sprzedaż kolorowych skarpetek - opowiada Łukasz Milanowski, właściciel firmy TAKAPARA. - Skarpetki to nieodłączny element ubioru każdego z nas. Dla wielu skarpetki stały się czymś więcej niż tylko kawałkiem materiału zakładanego na stopy - opowiada.

Produkty jak łódzkie ulice

- Zaraz po studiach zacząłem pracę w międzynarodowej firmie, odpowiadałem za logistykę. Praca w korporacji ma wiele pozytywnych stron, ale długo rosła we mnie chęć zrobienia czegoś własnego, otworzenia własnej firmy. Gdy spotkałem znajomą, która jest projektantką skarpet, wiedziałem, że to właśnie to. I się zaczęło - opowiada. Tak się zrodziła właśnie firma TAKAPARA.

Jak wspomina Łukasz Milanowski, firma zaczęła od produkcji skarpet w Polsce, ale już od dłuższego czasu rozszerza asortyment. Naturalnym kierunkiem była bielizna i dodatkowe akcesoria. Jak tłumaczy Łukasz Milanowski, głównym założeniem firmy była współpraca z lokalnymi, rodzinnymi firmami. TAKAPARA zleca szycie skarpet firmom rodzinnym z Łodzi. Produkty mają nazwy właśnie od łódzkich ulic.

TAKAPARA to wciąż jednoosobowa działalność gospodarcza.

- Na moich barkach jest wiele obowiązków, ciągle urywają się telefony, często jestem w podróży. Najważniejsza jest mobilność i informatyczna niezależność. Nie mogę sobie pozwolić na brak kontaktu z klientami. Usługodawca musi zapewniać najwyższą jakość usług - opowiada.

- Prowadzę firmę internetową, ale sprzedaję również stacjonarnie. Kontakt z klientem jest niezbędny, dlatego często uczestniczę w targach, wystawach. Pojawiam się w nietypowych miejscach i tam również oferuję produkty TAKAPARA - mówi.

W przyszłości planuje rozbudować ofertę, stworzyć nowy asortyment oraz zwiększyć zatrudnienie.

Jak podkreśla, zarówno w Polsce jak i za granicą klienci oczekują płacenia kartami. Dlatego mobilny terminal jest w biznesie niezbędny.

Mobilny terminal zawsze pod ręką

- Do tego potrzebny jest jedynie internet z telefonu – mówi szef TAKAPARA.

Do przyjmowania płatności kartą korzysta z mobilnego terminala płatniczego Sum Up.

Urządzenie można kupić u operatora komórkowego Orange na raty, ale również w pakiecie ze smartfonem lub tabletem oraz zupełnie bez umowy. Ze względu na brak abonamentu oraz niewielki rozmiar, terminal może być szczególnie przydatny osobom prowadzącym sezonowy biznes lub świadczącym usługi u klienta. Przyda się także jako terminal zapasowy w przypadku awarii terminali standardowych.

Dlaczego mobilny terminal może być dobrym rozwiązaniem dla małego biznesu?

Bo nie wiąże się z podpisywaniem wieloletnich umów na świadczenie usług. Sum Up to jedyny na rynku terminal zbliżeniowy do przyjmowania płatności, z którego korzystasz bez podpisywania umowy z bankiem i bez abonamentu. Aby akceptować płatności, potrzebujesz jedynie smartfonu i terminala. I właśnie dlatego sprzęt i usługa dostępne są w ofercie operatora komórkowego.

Co ważne, Sum Up umożliwia akceptację wielu kart - Visa, MasterCard, American Express oraz VPay. Jednocześnie za sprawą terminala można przyjmować coraz popularniejsze płatności Google i Apple Pay.

Prowizja bez niespodzianek

Atutem rozwiązania jest również stała prowizja. Wynosi zawsze 1,49 proc - niezależnie od karty i bez potrzeby negocjacji stawek. Pieniądze za transakcję przedsiębiorca otrzymuje wprost na swój rachunek - już pomniejszone o prowizję.

Jak podkreśla Orange, aplikacja i terminal posiadają najwyższe standardy bezpieczeństwa wymagane do akceptacji płatności. Urządzenie nie wymaga częstego ładowania, można zatem korzystać z niego w każdym miejscu i w każdych warunkach. Pełne ładowanie wystarcza na około 400 transakcji.

Sum Up w Orange dostępny jest na raty w ofercie: Dla Firm, Orange Love dla Firm, Internet Mobilny dla Firm, Internet LTE dla Firm.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(22)
Asasello
5 lata temu
Wszystkie niestety są za ciasne w łydkach. Bo Chinczyk ma wąskie łydki . Łódź leży w Chinach?
okradany poda...
5 lata temu
to nie biznesmeni ! to zlodzieje ! kazdy handlarz to zwykly ZLODZIEJ !
Koło
5 lata temu
Co to ? Skarpetki z terminala ?
Kris
5 lata temu
Niezła reklama.... Szanowna Redakcjo czy aby nie powinien być zamieszczony komunikat , że artykuł jest sponsorowany?
mo
5 lata temu
dla gejów i lesbijek tylko to mi przychodzi na mysl
...
Następna strona