Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Sklep objęty polskimi sankcjami zmieni właściciela. Jest zgoda UOKiK

4
Podziel się:

UOKiK wydał zgodę na przejęcie kontroli nad spółką Go Sport Polska przez Sportsdirect.com Poland. Urząd zaznaczył, że kwestia sankcji nałożonych na Go Sport Polska nie była brana pod uwagę w prowadzonym postępowaniu.

Sklep objęty polskimi sankcjami zmieni właściciela. Jest zgoda UOKiK
Prezes UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Sportsdirect.com Poland kontroli nad spółką Go Sport Polska (East News, Piotr Molecki)

"Prezes UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Sportsdirect.com Poland kontroli nad spółką Go Sport Polska. Przedsiębiorcy zajmują się detaliczną sprzedażą sprzętu sportowego. Przeprowadzone postępowanie wykazało, że koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji" - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na Twitterze.

Jak dodano, "jedynym kryterium, jakie bada Prezes UOKiK, wydając decyzję w sprawie kontroli koncentracji, jest wpływ transakcji na konkurencję. Kwestia sankcji nałożonych na Go Sport Polska nie była zatem brana pod uwagę w prowadzonym postępowaniu".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Statistica. Krajowy Rejestr Długów

Go Sport objęty polskimi sankcjami

UOKiK przypomniał przy tym, że sankcje nałożone na spółkę Go Sport Polska nie unieważniają jej zobowiązań wobec konsumentów. Jeśli kupiony produkt okazał się wadliwy, mogą oni złożyć reklamację.

Wniosek w sprawie koncentracji wpłynął do UOKiK 30 marca tego roku. Jak wówczas podano, ma ona polegać na przejęciu przez Sportsdirect.com Poland sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu kontroli nad Go Sport Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Urząd wskazał, że głównym przedmiotem działalności Go Sport Polska jest sprzedaż detaliczna artykułów sportowych (w tym odzieży sportowej, obuwia i sprzętu). Go Sport Polska posiada 26 stacjonarnych sklepów detalicznych w 15 miastach, a także prowadzi sprzedaż w kanale online. Z kolei głównym przedmiotem działalności Sports Direct jest sprzedaż detaliczna artykułów sportowych (w tym odzieży sportowej, obuwia i sprzętu).

Sports Direct działa w Polsce za pośrednictwem 13 stacjonarnych sklepów detalicznych w 10 miastach. Sports Direct należy do grupy kapitałowej Frasers Group plc. Grupa Frasers posiada zdywersyfikowany portfel markowych sklepów sportowych, fitness, lifestyle’owych premium i luksusowych w ponad 20 krajach oraz prowadzi sprzedaż w kanale online - odnotował UOKiK.

Polska lista sankcyjna

W kwietniu minister spraw wewnętrznych i administracji, minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński ogłosił polską listę sankcyjną obejmującą rosyjskie podmioty i oligarchów prowadzących interesy na terenie RP. Na polskiej liście sankcyjnej znalazło się 50 rosyjskich podmiotów i oligarchów zidentyfikowanych przez polskie służby. Wśród nich znalazł się m.in. Go Sport.

Jak informuje spółka na swojej stronie, po objęciu Go Sport Polska Sp. z o.o. sankcjami gospodarczymi spółka zawiesiła działalność wszystkich 25 sklepów stacjonarnych oraz sklepu internetowego.

Podano również, że "w związku z trwającą wojną w Ukrainie już 3 marca br. właściciele firmy podjęli decyzję o jej sprzedaży w celu zagwarantowania ciągłości zatrudnienia międzynarodowego zespołu pracującego w Polsce", a "proces sprzedaży jest obecnie na bardzo zaawansowanym etapie". Według informacji na stronie firmy zatrudniała ona w chwili nałożenia sankcji prawie 500 pracowników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
Benek
rok temu
Czekam aż Rosja wprowadzi sankcje na polskie firmy oraz produkty dostarczane setkami tysięcy ton do Rosji to się dopiero odbije na Polskiej gospodarce.
Tadeusz
rok temu
Co obecna Solidarność (nie mylić z tą pierwszą) zrobiła dla obrony zatrudnionych polskich pracowników w objętych sankcjami firmach? Wychodzi na to że tzw. działacze tylko ględzić potrafią, a gdy stają przed poważnym problemem to chowają głowę w piasek i udają że ich nie ma, albo że nie wiedzą co robić!
Drive
rok temu
Jak dla mnie mogą zamknąć na 4 spusty, buty i większość ciuchów to kolekcje sprzed X lat, zupełnie nie ma w czym wybrać. Dlaczego w Polsce nie ma nowości które są np w Holandii, tam wchodząc do sklepu firmowego czy sportowej sieciówki tylko zazdrościć, same nowości.
Tadeusz
rok temu
Sklepy zamknięte, zatrudnieni polscy pracownicy nie pracują, a gdzie są związki zawodowe i niejaki Duda? Dlaczego nie walczą o prawa pracownicze pracowników Go Sport Polska, dlaczego nie stają w ich obronie? Brać pieniądze jako działacze to wiedzą jak, tylko kiedy trzeba pomagać pracownikom to ich nie ma!