Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Galerie otwarte od 28 listopada. Ulga po decyzji rządu

Decyzja rządu o poluzowaniu lockdownu jest szansą na przetrwanie i utrzymanie tysięcy miejsc pracy w branży handlu i usług - ocenił w sobotę Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agata Wołoszyn)
Nasze apele zostały wysłuchane - podkreślił ZPPHiU.

W premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od przyszłej soboty, czyli 28 listopada, placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym.

- Została podjęta decyzja o otwarciu sklepów i usług w galeriach handlowych – będą musiały one działać w zaostrzonym reżimie sanitarnym – podaje rząd w komunikacie. Jedynym znanym wyznacznikiem owego reżimu jest liczba klientów – na każdą osobę musi przypadać przynajmniej 15 metrów kwadratowych.

Oczywiście w mocy pozostaje obowiązek zasłaniania ust i nosa oraz zalecenie dezynfekcji rąk lub używania rękawiczek ochronnych.

"Zapadła długo wyczekiwana decyzja rządu, dzięki której branża handlu i usług odetchnęła z ulgą, upatrując w niej szansy na przetrwanie" - podkreślił ZPPHiU w stanowisku przesłanym PAP.

Związek - jak czytamy - przyjął komunikat premiera Morawieckiego o poluzowaniu lockdownu z radością i wdzięcznością. "Nasze apele zostały wysłuchane, a potrzeby dostrzeżone. Dziękujemy za pragmatyzm i zaufanie, jakim nas obdarzono" - wskazano.

"Galerie są bezpieczne". Przedsiębiorca o statystykach dotyczących pandemii

Zarząd ZPPHiU zdaje sobie sprawę z "ogromnej odpowiedzialności związanej z utrzymaniem ścisłego reżimu sanitarnego" i przyjmuje ją z "pełną świadomością powagi sytuacji". "Bezpieczeństwo klientów oraz pracowników naszych sklepów są w tej sytuacji kluczowe, a my dołożymy wszelkich starań, by centra handlowe pozostały nadal jednymi z najbezpieczniejszych miejsc publicznych” – zadeklarował.

ZPPHiU zaznaczyła, że decyzja o ponownym otwarciu sklepów to możliwość powrotu do działalności handlowej. "To szansa na generowanie przychodów w najgorętszym handlowo momencie roku a tym samym droga do wyrównywania gigantycznych strat, które ponieśliśmy i nadal ponosimy z powodu pandemii" - wskazano. Podkreślono, że to również szansa na utrzymacie tysięcy miejsc pracy.

Związek podkreślił, że tym gestem rząd wykazał zrozumienie dla potrzeb większości Polaków, "którzy dzięki ponownemu otwarciu naszych sklepów będą mogli spokojnie przygotować się do Świąt". Wyrażono przekonanie, że komfortowi i bezpieczeństwu przedświątecznych przygotowań "sprzyjać będzie również zawieszenie zakazu handlu przez przynajmniej dwie grudniowe niedziele".

"Mamy nadzieję, że Premierowi uda się porozumieć ze stroną społeczną, by handel był możliwy także 6 grudnia" – dodano.

ZPPHiU zachęca klientów, by "spokojnie, racjonalnie i planowo rozpoczynali świąteczne przygotowania i zakupy". "Niezwykle ważne byśmy wszyscy odpowiedzialnie podchodzili do kwestii bezpieczeństwa i wykorzystali właściwie moment ponownego otwarcia sklepów z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego" - czytamy.

Związek zapewnił, że dołoży wszelkich starań, by klienci byli bezpieczni i usatysfakcjonowani. "Czekamy od 28 listopada!" – podsumowano.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
wczoraj (00:21)

PiotrZa galeriami handlowymi stoja ogromne globalne glownie zagraniczne pieniadze , ktore przekonały klikę Morawieckiego do otwarcia. Restauracje Hotele , … Czytaj całość

wczoraj (10:04)

Trzeba myśleć!!!Panie premierze- dlaczego od soboty, a nie od środka tygodnia. Przecież najwięcej ludzi z dziećmi wali w soboty, a otwarcie w środku tygodnia … Czytaj całość

21-11-2020

Teodorpoto teraz otwieraja galerie zeby na świeta nas pozamykać i ogłosik zakaz poruszania sie

Rozwiń komentarze (14)