Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRJ
|

Sklepy Intermarche coraz liczniej otwierają się w niedzielę. Kolejni też chcą pójść tą drogą

18
Podziel się

Do Żabek dołączy Polomarket - to kolejna sieć, która zacznie handlować w niedzielę. Podobny krok rozważa również Kaufland. Intermarche już decyzję przetrawiło i jest na czele stawki omijających zakaz handlu.

Sklepy Intermarche coraz liczniej otwierają się w niedzielę. Kolejni też chcą pójść tą drogą
Kolejni franczyzobiorcy Intermarche już teraz deklarują zamiar otwarcia sklepu w niedzielę. (East News, Artur Szczepanski/REPORTER)
bEicojFh

Kiedyś w niedziele niehandlowe byliśmy skazani na sieć Żabek. Ten krajobraz niedzielnej dostępności handlowej zaczyna się szybko zmieniać. Jak już pisaliśmy w money.pl, przed trzema tygodniami zarządzający siecią Polomarket zdecydowali o przywróceniu handlu w niedzielę.

Jak to możliwe? Sklepy staną się placówkami pocztowymi, bo podpisały umowę z Ruchem, kontrolowanym przez Orlen z większościowymi udziałami Skarbu Państwa.

Zobacz także: "Solidarność" chce uszczelnić zakaz handlu w niedziele. Poprosiła prezydenta o ustawę
bEicojFj

Rośnie więc zatem nie tylko lista sklepów otwartych w niedzielę, ale i firm, z którymi współpraca umożliwia sklepom korzystanie z zapisanego w ustawie wyjątku przewidzianego dla placówek pocztowych.

Do tej pory Żabki działały z firmą Pointpack. Na współpracy z InPost-em i UPS-em zaczęły korzystać sklepy Intermarche.

Kaufland również nie wyklucza handlu w niedzielę. Jak podała w komunikacie firma: "w odpowiedzi na potrzeby klientów Kaufland wprowadza usługi pocztowe we wszystkich sklepach".

bEicojFp

Kaufland, podobnie jak Polomarket z 280 sklepami, ma na rynku handlowym w Polsce 227 sklepów. Są to jednak dużo większe placówki hipermarketowe, które generują 10 mld zł przychodów.

W czasie gdy jednak potężny Kauflandu zwleka, to właśnie supermarkety Intermarche pozostają największymi punktami działającymi w niedziele - wyliczają "Wiadomości Handlowe".

Średnia powierzchnia sklepu Intermarche to 1220 mkw. Centrala sieci nie ujawnia, ile dokładnie placówek pod tym szyldem obsługuje klientów w niedziele, jednak "Wiadomości" naliczyły ich co najmniej kilkanaście.

bEicojFq

To nie koniec, bo kolejni franczyzobiorcy Intermarche już teraz deklarują zamiar pójścia tą samą drogę i podpytują kolegów z sieci o wymogi, które trzeba spełnić.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEicojFK
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(18)
Tingo
7 dni temu
To dobra decyzja. Otwierać się.
Marek66
1 tyg. temu
Gdzie jest inspekcja pracy,widać gołym okiem że to wałek.Dwa miliony złotych kary na start dla tych złodziejskich sklepòw z sieciówki intermarche.Kasjerki nie mają pojęcia jak w niedzielę wysłać paczkę.Włściciele tych sklepów to zwykli oszuści i naciągacze ,ich miejsce to więzienie!!!
Lenisko
1 tyg. temu
Ja się cieszę, a podobno jakaś radna PiS chciała blokować parkingi supermarketów w niedzielę. Droga Pani, to nic nie da, Polacy i tak nie pójdą do kościoła, choćby się Pani położyła na krzyżem na parkingu supermarketu ;)
bEicojFL
Miri
1 tyg. temu
Czyżby wracała normalność?
rosaalba
1 tyg. temu
No i super! Ile razy potrzebowałam czegoś na szybko w niedzielę i nie mogłam kupić! A jak ktoś nie chce niech nie chodzi i tyle.