Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Sklepy nie obsłużą klientów bez maseczek. Nowe prawo jeszcze w sierpniu

1464
Podziel się

Minister Łukasz Szumowski zapowiedział, że sklepy będą miały prawo odmówić obsługi klientowi bez maseczki.

Łukasz Szumowski powiedział kilka dni temu, że "nie ma medycznych podstaw do nienoszenia maseczek"
Łukasz Szumowski powiedział kilka dni temu, że "nie ma medycznych podstaw do nienoszenia maseczek" (YouTube)
bCYaquCt

- Chcemy wyposażyć w dodatkowe uprawnienia sklepy, by miały prawo nie obsługiwać osób bez maseczek. Będzie to wprowadzone jako norma prawna jeszcze w tym miesiącu – powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Zapytany o to, czy spodziewany jest wzrost liczby zakażeń w sierpniu, co ma mieć związek z wakacjami, odparł, że "na razie tego nie widać".

- Widzimy też po testowanych kuracjuszach, którzy udają się do sanatoriów, że generalnie w populacji wirusa wcale nie jest dużo – powiedział.

bCYaquCv

Minister przyznał, że choć dane o przenoszeniu wirusa przez dzieci wciąż są niejednoznaczne, szkoły trzeba będzie w końcu otworzyć.

TOGETAIR - Szczyt Klimatyczny 2020

- Ich zamknięcie powoduje, że de facto 2 mln dorosłych jest wyłączonych z aktywności zawodowej (…). Nie da się funkcjonować przez cały rok w warunkach zamknięcia całego kraju – przyznał.

bCYaquCB

O tym, jak od września będzie wyglądała edukacja, decydować ma premier, a minister zdrowia przedstawiać będzie rekomendacje.

- Wytyczne dla każdego powiatu będzie przygotowywać inspekcja sanitarna. W każdej szkole konkretne decyzje podejmie jej dyrektor. W tej chwili nie mamy żadnych danych wskazujących na to, że otwarcie szkół jest zagrożeniem.

bCYaquCW
KOMENTARZE
(1464)
Ja30
2 miesiące temu
Żyjemy w kraju, w którym wszyscy chcą nas zrobić w ***ja za naszą kasę. To się niegdy nie zmieni
Obywatel
2 miesiące temu
Kłamstwo, kłamstwo, kłamstwo
Alex
2 miesiące temu
A co w pociągach, jarmark w Gdańsku,
bCYaquCX
tre
2 miesiące temu
Najpierw niech pokaże wyniki naukowych badań, że maski w czymklolwiek pomagaja. Sa się naśmiewał, że nie wi po co ludzie noszą, ale jak zarobił na maseczkach miliony to już wie poc co są maski. Zakładać na ryje maski, kasa Panaom musi pasować.
XYZ
2 miesiące temu
Maseczka oczywiście ma być kupiona bezpośrednio u niego?
Najnowsze komentarze (1464)
***
miesiąc temu
Trzeba sklepy przygotować do tego ,aby każdy mógł kupić,choćby jedzenie.To dopiero początek pandemii.Ci bez masek z głodu mają zdychać?
Ja
miesiąc temu
To wszystko co on robi jest niezgodne z konstytucją.Czy jacyś adwokaci, nieopłaceni politycy czy lekarze zaprowadzą go w końcu pod Trybunał????Gdzie jest opozycja???ŚPI???Czy też jest opłacona??
DOŚĆ
miesiąc temu
Niedługo też nie wpuszczą nas do sklepu kto nie będzie miał pieczęci szatana , Szumowski i cały rząd sprzdał się WHO i Bilowi Gatesowi!
Benek
miesiąc temu
Szumowski powinien siedzieć w więzieniu, to zwykły zbrodniarz, jako lekarz wie, że zalecane przez niego respiratory służą w tym przypadku mordowaniu ludzi, a maski na twarzach w upale 30 st. to zwykła tortura i działanie na szkodę Polaków. Stryczek to dla niego za mało.
Mik
miesiąc temu
najlepsze są maseczki bezobjawowe
grzeczna...
miesiąc temu
dajcie prezesowi najniższa krajowa netto lub emeryture bez żadnych dodatkow i premii a zobaczymy czy przeżyje za nia jeden tydzien po opłaceniu rachunkow, to byłby cud nad Wisła
grzeczna...
miesiąc temu
śniło mi sie dzisiaj że ktoś wysadził w powietrze sejm, senat a nawet belweder ze wszystkim ich członkami, a pozniej sie obudziłam i rzeczywistosc była inna
grzeczna...
miesiąc temu
kiedy przychodnie zaczna przyjmowac i leczyc ludzi chorych na inne choroby niż korona wymyślona przez milionerów którym zawsze mało kasy i wolnosci
bCYaquCP
polak
miesiąc temu
Sklepy nie obslużą klientów bez maseczek, a potem będzie można chodzić bez maseczek jak się zaszczepisz szczepionką na nieistniejącą chorobę.... Ciekawe co w niej będzie. Bardzo ciekawe.
grzeczna...
miesiąc temu
pojde do tego sklepu który mnie obsłuzy, zastraszanie ludzi jest przestepstwem
Grabaż
miesiąc temu
jak to grabaż zaspiewal
Paranoja
miesiąc temu
Paranoja!!!
tragedia
miesiąc temu
szumowski myslałem że już odszedłeś a ty znowu
ktos
miesiąc temu
proponuję wprowadzić prawo by rząd był traktowany identycznie jak każdy obywatel, miał takie same podatki, taka samą kwotę wolną, takie same składki na ZUS i NFZ i nakaz noszenia takich samych maseczek! pora już tym pasożytom pokazać od czego są!
...
Następna strona