Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Sklepy nie obsłużą klientów bez maseczek. Nowe prawo jeszcze w sierpniu

1464
Podziel się:

Minister Łukasz Szumowski zapowiedział, że sklepy będą miały prawo odmówić obsługi klientowi bez maseczki.

Łukasz Szumowski powiedział kilka dni temu, że "nie ma medycznych podstaw do nienoszenia maseczek"
Łukasz Szumowski powiedział kilka dni temu, że "nie ma medycznych podstaw do nienoszenia maseczek" (YouTube)
bECLihKd

- Chcemy wyposażyć w dodatkowe uprawnienia sklepy, by miały prawo nie obsługiwać osób bez maseczek. Będzie to wprowadzone jako norma prawna jeszcze w tym miesiącu – powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Zapytany o to, czy spodziewany jest wzrost liczby zakażeń w sierpniu, co ma mieć związek z wakacjami, odparł, że "na razie tego nie widać".

- Widzimy też po testowanych kuracjuszach, którzy udają się do sanatoriów, że generalnie w populacji wirusa wcale nie jest dużo – powiedział.

bECLihKf

Minister przyznał, że choć dane o przenoszeniu wirusa przez dzieci wciąż są niejednoznaczne, szkoły trzeba będzie w końcu otworzyć.

Zobacz także: TOGETAIR - Szczyt Klimatyczny 2020

- Ich zamknięcie powoduje, że de facto 2 mln dorosłych jest wyłączonych z aktywności zawodowej (…). Nie da się funkcjonować przez cały rok w warunkach zamknięcia całego kraju – przyznał.

bECLihKl

O tym, jak od września będzie wyglądała edukacja, decydować ma premier, a minister zdrowia przedstawiać będzie rekomendacje.

- Wytyczne dla każdego powiatu będzie przygotowywać inspekcja sanitarna. W każdej szkole konkretne decyzje podejmie jej dyrektor. W tej chwili nie mamy żadnych danych wskazujących na to, że otwarcie szkół jest zagrożeniem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECLihKG
KOMENTARZE
(1464)
***
rok temu
Trzeba sklepy przygotować do tego ,aby każdy mógł kupić,choćby jedzenie.To dopiero początek pandemii.Ci bez masek z głodu mają zdychać?
Ja
rok temu
To wszystko co on robi jest niezgodne z konstytucją.Czy jacyś adwokaci, nieopłaceni politycy czy lekarze zaprowadzą go w końcu pod Trybunał????Gdzie jest opozycja???ŚPI???Czy też jest opłacona??
DOŚĆ
rok temu
Niedługo też nie wpuszczą nas do sklepu kto nie będzie miał pieczęci szatana , Szumowski i cały rząd sprzdał się WHO i Bilowi Gatesowi!
bECLihKH
Benek
rok temu
Szumowski powinien siedzieć w więzieniu, to zwykły zbrodniarz, jako lekarz wie, że zalecane przez niego respiratory służą w tym przypadku mordowaniu ludzi, a maski na twarzach w upale 30 st. to zwykła tortura i działanie na szkodę Polaków. Stryczek to dla niego za mało.
Mik
rok temu
najlepsze są maseczki bezobjawowe
...
Następna strona