Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Sławomir Broniarz o wystąpieniu Kaczyńskiego. "Prezes wyłączył nauczycieli z grona ludzi wolnych"

347
Podziel się:

- Prezes mówił, że człowiek biedny nie jest wolny. To chyba wyłączył z grona ludzi wolnych nauczycieli - tak słowa Jarosława Kaczyńskiego skomentował prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Prezes ZNP Sławomir Broniarz źle odebrał sobotnie wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w Gdańsku
Prezes ZNP Sławomir Broniarz źle odebrał sobotnie wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w Gdańsku (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
bEIFWINx

Broniarz był w sobotę po południu gościem tvn24. Odniósł się w rozmowie ze stacją do słów Jarosława Kaczyńskiego, który na konwencji PiS w Gdańsku nawet nie zająknął się na temat nauczycieli i wiszącemu nad oświatą widmie strajku.

- Widocznie nauczyciele zdaniem prezesa nie są ludźmi wolnymi. Bo brakuje im pieniędzy, a taką argumentację przyjął Jarosław Kaczyński - powiedział w tvn24 Broniarz.

Szefowi ZNP nie spodobało się, że ani Kaczyński, ani premier Mateusz Morawiecki nie wspomnieli nawet o nauczycielach podczas sobotniej konwencji PiS w Gdańsku.

bEIFWINz

Obejrzyj: Ewa Błaszczyk o finansowaniu nowej kliniki "Budzik"

- Oni sami chyba czują zażenowanie i wstyd, że proponują nauczycielom 120 zł podwyżki. Dlatego może woleli o nich nie wspominać - ironizował Sławomir Broniarz.

Zdaniem prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego w wypowiedziach najważniejszych polityków PiS raziło zignorowanie edukacji. - Jeśli mamy mówić o rozwoju gospodarczym i postępie, to trudno to osiągnąć bez edukacji - wskazuje.

bEIFWINF

- Nie da się przyspieszyć rozwoju marginalizująć nauczycieli. A skoro w przemówieniach prezesa i premiera słowo "edukacja" nie pada, to należy to odebrać jako marginalizację tego środowiska - dodał Sławomir Broniarz na antenie tvn24.

Czy takie podejście obozu rządzącego do kwestii oświaty ma jakieś znaczenie w kontekście rozmów, które nauczyciele mają zaplanowane na najbliższy poniedziałek?

- Mam wrażenie, że jest to pewne usztywnienie stanowiska, co niezbyt dobrze wróży na poniedziałkowe negocjacje - puentuje Sławomir Broniarz.

bEIFWING

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEIFWIOa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(347)
DO ROBOTY ! T...
3 lata temu
Polscy nauczyciele spędzają w szkole najmniej czasu spośród wszystkich nauczycieli państw OECD
Rovanemi
3 lata temu
Nie chcę hejtować ale to przypomina pieniactwo i brudny początek kariery politycznej jakiegoś związkowca. Są nauczyciele pracujący 80 godzin miesięcznie, wszyscy mają płacone za okres wakacji, ferii, i to jeszcze mało. Do tego od września mają wejść podwyżki w ramach „piątki” Morawieckeigo. Jeszcze za mało?
werte
3 lata temu
Brawo nauczyciele i wychowawcy naszych dzieci, wreszcie dobraliście sie temu szeregowemu posłowi do ..........., moze wreszcie zrozumie, że nauka to potęga.Chociaż w jego sytuacji, gdzie nie zdając do następnej klasy zmienia liceum i tam chodzi do klasy wyzej bez zdanego roku, czyli powinien siedzieć drugi rok w tej samej klasie, wielki uczony, przy pomocy tatusia kończył szkoły.Widać ,że teraz nie radzi sobie w zyciu z niczym, ani rodziny,dzieci znajomych tylko lizusy partyjni.Tak kończa ci co zadzierają z narodem.
bEIFWIOb
zz
3 lata temu
zatestrajkitoznppowinnienponiesckonsewencje zadobrzemajitakzadurzozarabiajoltowszystkozasprawolpoaletegogosciapowinniensprawdzicipn
krakowianka
3 lata temu
Mówi się o języku nauczycieli, a wystarczy poczytać komentarze , to to jest dopiero język, nie rozumiem dlaczego pracownik banku ma zarabiać tak dużo, czy on ma 2 doktoraty i habilitację, nauczyciel też człowiek i potrzebuje pensji, na przeżycie
...
Następna strona