Notowania

Solaris zgarnia kontrakty. Europejski lider

Trzy duże zamówienia - z Berlina, Warszawy i Mediolanu - dały firmie Solaris pozycję europejskiego lidera pod względem zdobytych kontraktów na autobusy elektryczne w Europie w 2019 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: Tomasz Kawka)

Na podstawie tylko tych trzech kontraktów z fabryki w Bolechowie ma wyjechać łącznie 470 pojazdów. Ponadto Solaris zakontraktował kolejne 90 autobusów elektrycznych dla innych europejskich miast. To oznacza, że producent zgarnął w tym roku aż jedną czwartą wszystkich zamówień na elektrobusy. Firma tym samym wysunęła się na prowadzenie pod względem zdobytych kontraktów na autobusy elektryczne.

Od momentu premiery w 2011 roku, Solarisy Urbino electric wożą pasażerów w 17 państwach Europy i przejechały już łącznie 15 milionów kilometrów. W zeszłym roku firmę kupiła hiszpańska grupa CAF.

Europejska flota liczy dziś około trzech i pół tysiąca autobusów zeroemisyjnych. Jeszcze pięć lat temu było to zaledwie 240 pojazdów. Do rosnącego zapotrzebowania na pojazdy elektryczne przyczynia się polityka Unii Europejskiej. Parlament Europejski pod koniec zeszłego roku wyznaczył cel, aby w 2025 roku połowę nowych autobusów miejskich stanowiły elektrobusy. Natomiast w 2030 udział ten powinien zwiększyć się do 75 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Na ulicach pojawią się nowe autobusy. Polskę czeka rewolucja

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-08-2019

szczecinianinSolaris jest hiszpański, profesjonalizm dziennikarski redaktora poraża. Proszę o sprostowanie.

17-08-2019

ZolkaNie jest juz polska. Zostala sprzedana dawno temu przez Pania Prezes.

17-08-2019

AaSolaris to już chyba nie polska firma ale może się mylę.

Rozwiń komentarze (92)