Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Mateusz Madejski
Mateusz Madejski
|
aktualizacja

"Solidarność" ostro o Marlenie Maląg. "Jeśli to prawda, nie powinna być ministrem"

475
Podziel się

Według informacji "Dziennika Gazety Prawnej", nowa minister pracy Marlena Maląg mogła złamać prawo pracy, gdy jeszcze była dyrektorką szkoły. - Mamy dystans do informacji prasowych. Ale jeśli to się potwierdzi, to taka osoba nie powinna pełnić funkcji publicznych - mówi money.pl rzecznik Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Resort jednak wydaje oświadczenie i broni minister.

Minister pracy miała łamać prawo pracy, wynika z medialnych doniesień. - Poczekajmy na sądy - mówią związkowcy
Minister pracy miała łamać prawo pracy, wynika z medialnych doniesień. - Poczekajmy na sądy - mówią związkowcy (Forum, Forum,Adam Chelstowski/FORUM)
bDAdUnFh

Zgodnie z prawem, po dwóch umowach na czas określony pracownicy powinni dostawać umowy bezterminowe. Tymczasem w zarządzanych przez Maląg szkołach tak miało nie być. Minister pracy była dyrektorką szkół w Ostrowie do 2011 roku.

Co na to przedstawiciele największego związku zawodowego w kraju? Rzecznik Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" nie ukrywa, że ma "dużą rezerwę jeśli chodzi o doniesienia prasy". - Jednak jeśli by się to potwierdziło, to na pewno byłby to olbrzymi skandal - mówi money.pl Marek Lewandowski.

bDAdUnFj
Zobacz także: Obejrzyj: System oparty o Business Intelligence

Związkowiec odaje, że jednak warto zaczekać na "prawomocny wyrok", a nie opierać się jedynie na informacjach z mediów.

- Jednak gdyby się to wszystko potwierdziło, to taka osoba nie powinna być ministrem. Zresztą - w ogóle nie powinna pełnić funkcji publicznych. Nie powinna być również dyrektorem szkoły - dodaje Lewandowski z "Solidarności".

bDAdUnFp

Jak podaje "DGP", artykuł opiera się na wynikach kontroli PIP, która odbyła się w szkołach w 2019 r. Inspekcja badała też umowy zawierane po 2011 roku, a więc w okresie, gdy Marlena Maląg nie pełniła już funkcji dyrektora.

Co na to sama minister? Jej resort przygotował specjalne oświadczenie.

- Artykuł ["DGP"] zawiera z góry założoną tezę, nadużyciem jest tytuł „Minister rodziny łamała kodeks pracy” - czytamy.

Placówki wchodzące w skład spółdzielni oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim w okresie kiedy funkcję dyrektora pełniła Marlena Maląg były zarządzane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, z poszanowanie praw pracowniczych. Nauczyciele publicznego gimnazjum im. JP II byli objęci kartą nauczyciela, a liceum kodeksem pracy. Pani Marlena Maląg nie jest związana ze spółdzielnią od stycznia 2011 r. i nie są jej znane wyniki kontroli przywołanej w artykule kontroli PIP z czerwca 2019 roku - podaje dalej ministerstwo.

bDAdUnFq

- W czasie pełnienia przez p. Marlenę Maląg funkcji dyr. Gimnazjum im Papieża JPII i LO Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzane kontrole nie wykazały jakichkolwiek nieprawidłowości w zarządzaniu, ani naruszenia przepisów powszechnie obowiązujących, w tym kodeksu pracy - brzmi dalej oświadczenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDAdUnFK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(475)
Misiek
rok temu
czy w tej antypolskiej mafii piSS jest chociaż jeden/jedna bez problemów z prawem?
Prawda
rok temu
SokZburaka dorwał się do władzy. Bez wiedzy bez kwalifikacji bez dorobku zawodowego bez kręgosłupa moralnego. To tak naprawdę skok na kasę wszystkich nieudaczników z PiS którzy nagle oszaleli ze szczęścia związanego z władzą,stanowiskami i kasą. To taki polski sen od zera do partyjnego aparatczyka. Tylko że ten sen nie ma nic wspólnego ze snem w USA .
sss
rok temu
skandal to to, że PiS rządzi tym krajem !!!!!!!
bDAdUnFL
Kazik
rok temu
W pisie to prawie wszyscy tak przyzwoici jak Piotrowicz
jura
rok temu
Obecna władza,partia solidarność niektórzy sukienkowi to jeden wielki skandal.Wasz guru pokazał światu jak wygląda kolesiostwo ,,dobrej zmiany''.solidarność i purpuraci bez komentarza
...
Następna strona