Notowania

gospodarka
20.11.2019 22:11

Minister pracy miała łamać kodeks pracy. PIP prześwietliła umowy z jej szkoły

Marlena Maląg miała nadużywać zatrudnienia na czas określony. Do nadużyć miało dojść przed rokiem 2011, kiedy była dyrektorką szkoły.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
PiP potwierdza - minister pracy naruszała przepisy kodeksu pracy. (Fot: Tomasz Gzell)

Dopiero co objęła fotel ministra, a Marlena Maląg już ma problem. Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej miała złamać przepisy, zawierając z tym samym pracownikiem więcej niż dwie umowy na czas określony - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Sprawa wyszła na jaw podczas kontroli, którą Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziła w czerwcu.

Obejrzyj: System oparty o Business Intelligence

Inspektorzy skontrolowali akta 14 pracowników liceum ogólnokształcącego, którym w przeszłości zarządzała Marlena Maląg. W 12 przypadkach wykryli naruszenia przepisów.

Nie wiadomo, ile przypadków ma dotyczyć minister. Kontrola obejmowała umowy zawarte również po 2011 r. czyli po tym, jak Marlena Maląg przestała być dyrektorką szkoły. Jednak, jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", do naruszeń prawa dochodziło również za jej kadencji.

"O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy szefową resortu pracy. Według biura prasowego, placówki wchodzące w skład spółdzielni oświatowej były zarządzane przez Marlenę Maląg zgodnie z prawem. Nie jest ona związana ze spółdzielnią od stycznia 2011 r. i nie są jej znane wyniki kontroli PIP z 2019 r." - pisze "DGP".

Kim jest Marlena Maląg?

Marlena Maląg dołączyła do rządu w trakcie listopadowych zmian - została szefową resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. To nauczycielka, urzędniczka, samorządowiec, od 2018 r. prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Obecnie jest także polityczką, bowiem w październikowych wyborach dostała się do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości.

Marlena Maląg przez lata była nauczycielką i samorządowcem.
Marlena Maląg. Prześwietlamy oświadczenie majątkowe nowej minister pracy

Maląg ukończyła pedagogikę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie, ma też m.in. podyplomówkę w zakresie zarządzania. Mandat radnej miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego otrzymała w 2002 r., cztery lata później trafiła do rady powiatu ostrowskiego z listy PiS. Do 2012 r. pełniła funkcję naczelnika wydziału edukacji w ostrowskim urzędzie miejskim, kiedy to - z rekomendacji PiS - została powołana na stanowisko zastępcy prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, praca
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-11-2019

radekale ma legitymację pis i jak banaś jest nie zatapialna i nietykalna kiedy wejdzie nowy kodeks pracy i wolne za nadgodziny brawo wyborcy tylko … Czytaj całość

21-11-2019

szurikBo w tym PiS to sami źli ludzie są. A sami nazywają się katolikami. Dziedzictwo JPII nieschodzi z ust.

20-11-2019

BBHahaha!

Rozwiń komentarze (8)