Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PBE
|

Sphinx będzie rozwijać się w Egipcie. Polska sieć chce podbić rynek pod piramidami

11
Podziel się:

Polska sieć restauracji Sphinx ma wejść na egipski rynek. Jest decyzja o współpracy z firmą działającą w Kairze. Porozumienie zakłada, że jeszcze w tym roku Sphinx otworzy pod piramidami swój pierwszy lokal.

Sphinx będzie rozwijać się w Egipcie. Polska sieć chce podbić rynek pod piramidami
Restauracje Sphinx mają podbić egipski rynek (EAST_NEWS, ARKADIUSZ ZIOLEK)

Blisko 100 restauracji Sfinks Polska działa w naszym kraju. Teraz polska sieć chce ruszyć na podbój Egiptu, co wydaje się naturalnym krokiem, biorąc pod uwagę jej nazwę.

Zarząd Sfinks Polska S.A. podpisał porozumienie z firmą GRG for Development and Projects Management Egyptian Shareholding Company. Chodzi o tzw. term sheet, czyli zbiór ustaleń między stronami umowy. W tym przypadku chodzi o zakres rozwoju i prowadzenia sieci restauracji pod marką "Sphinx" na terytorium Egiptu. Emitent wskazuje jednocześnie, że term sheet ma charakter niewiążący i nie zobowiązuje żadnej z jego stron do zawarcia jakichkolwiek umów.

Restauracja Sphinx w Egipcie

Porozumienie zakłada, że do końca 2023 r. uda się pilotażowo uruchomić co najmniej jedną restaurację Sphinx w Egipcie. Ustalono także plan rozwoju sieci na kolejne 10 lat. Przyznano też wyłączność dla franczyzobiorcy na działalność na terenie Egiptu oraz Arabii Saudyjskiej.

Sphinx nie jest w stanie określić liczby potencjalnych restauracji, które mogłyby zostać otwarte w ramach tej współpracy oraz jej wpływu na sytuację finansową spółki Sfinks Polska.

W ocenie emitenta "nie będzie ona miała istotnego wpływu na wyniki emitenta w krótkiej perspektywie, niemniej jej podjęcie może stanowić istotny etap dalszego rozwoju Grupy Kapitałowej Sfinks Polska na rynkach zagranicznych w zakresie marki "Sphinx" - czytamy w raporcie bieżącym spółki.

Sphinx zamykał restauracje

Wiosną ubiegłego roku pisaliśmy na money.pl, że spółka Sfinks zamknęła w Polsce kilkadziesiąt lokali. Jedną z głównych przyczyn była pandemia COVID-19.

W portfolio spółki oprócz Sphinxa znajdują się również Piwiarnia i Chłopskie Jadło.

"Dwa okresy zamrożenia działalności oraz inne ograniczenia dotyczące funkcjonowania branży gastronomicznej spowodowały, że w 2020 roku mieliśmy tylko dwa miesiące normalnej działalności, czyli styczeń i luty" - pisał w liście do akcjonariuszy prezes Sylwester Cacek.

"Nagromadzenie w krótkim czasie wielu negatywnych czynników miało wpływ na liczebność, strukturę sieci i portfolio marek. Na koniec 2020 roku nasza sieć liczyła łącznie 128 lokali" - dodawał Cacek.

Pod koniec 2019 r., a więc na dwa miesiące przed wybuchem pandemii, w Polsce działało 175 lokali grupy Sfinks.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
Qwerty
12 miesięcy temu
Przecież oni ledwo zipali...
Pitek
12 miesięcy temu
Kiedyś ta sieć była mega , niestety stopniowo upadali , teraz dopiero dowiedziałem się ze jeszcze maja jeszcze jakieś restauracje
Arado
12 miesięcy temu
Bylem w tej sieci ostatnio, porcja okonia morskiego i trzy sparagi i pare krokietow; 63zl, porcja smaczna ale mala, nie najadlem sie i do tego woda razem 75zl, ceny powalaja.
obywatel RzNI
12 miesięcy temu
jak Arabowie dostaną kebab z polskiej wieprzowiny, to oszaleją z zachwytu :), ale to tylko taki żarcik, ogólnie - życzę powodzenia
Byly klient
12 miesięcy temu
Kilkakrotnie dawałem im szansę.Rzadko kiedy nawet mimo prośby dostawałem gorące mięso w shoarmie.Pomijam sytuację kiedy w oczekiwaniu na posiłek miałem okazję zobaczyć z boku co wyczyniają. Nad rozstawionymi na ladzie z surówkami talerzami czekajacymi na mięso stała oparta o filar pani z obsługi i grzebała we włosach krecąc loki i strącajac łupierz jako dokładkę. Dodatkowo dokładanie bułek na talerz brudnymi z pieniędzy łapami .Feeee! Szkoda.Nie wiem czy to wina managerow czy tylko zwykła ludzka niedbałość.Źle im nie życzę ale nie wrożę im świetlanej przyszłości jeśli tak bedzie.Tak jak od dawna mówilem o Tesco że to padacha.