Trwa ładowanie...
bDYnoWCZ

Notowania

Przejdź na

Spis powszechny przez telefon. Tak odróżnisz rachmistrza od oszusta

- Wszyscy rachmistrzowie mają unikalne numery identyfikatorów - mówi w programie "Money. To się liczy" dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Odpowiada w ten sposób na pytanie, jak rozpoznać rachmistrza i upewnić się, że przez telefon nie kontaktuje się z nami oszust. Jak sobie w takiej sytuacji poradzić? Rozkrut tłumaczy, że podany przez rachmistrza numer identyfikatora oraz imię i nazwisko można zweryfikować na stronie internetowej GUS. - Jeżeli ktoś się obawia, może również samodzielnie zadzwonić na infolinię i spisać się samodzielnie. A jeszcze lepiej, jeżeli zrobi to przez internet - mówi Dominik Rozkrut. Oszusta może zdradzić również pytanie, które będzie chciał zadać. Jak podkreślił prezes GUS, w spisie powszechnym na pewno nie będzie pytań o zarobki, majątek, numer konta, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej. Co więcej, rachmistrz na pewno nie zadzwoni przed 4 maja.

06-04-2021
51 reakcji
0
0
51
Podziel się
Komentarze (51)
zobacz więcej komentarzy (51)
bDYnoWDl
KOMENTARZE
(51)
Tdi71
6 dni temu
Ciekawe znam osobe co nie posiada telefonu ...- to nie przymus ani nie obowiązek ... komputera tez nie ma ....ciekawe jak sie będą konraktować? . To pierwsza sprawa . A druga sprawa . Skoro rachmistrza można zidentyfikować to czy oszuści tego nie zrobią ??? Pewnie że zrobią ,i będą podawac te sprawdzone dane ...ten spis to absurd ....jak i ten cały kraj
Juliusz
miesiąc temu
Pamiętajcie, że od waszej odpowiedzi na pytanie o wyznanie może zależeć to, na ile chętnie politycy będą finansować kler z waszych podatków i jak bardzo prawo stanowione w Polsce będzie podporządkowane katolickiej doktrynie. Mimo że pytanie jest dobrowolne, może warto na nie odpowiedzieć?
Janusz
miesiąc temu
Dlaczego przez telefon A nie kopertowo
bDYnoWDD
zed
miesiąc temu
Jaki ciemnogrod.Wy zamiast zblizac sie do Unii Europejskiej to do sredniowiecza powinniscie sie cofnac.Rece opadaja jak czyta sie komentarze i widzi poziom i kompletny brak wiedzy komentujacych.I te mity o pozyczkach na pesel.Dajcie przyklad ktory bank daje takie pozyczki?Nie wiem jakim cudem chcecie sie podszyc pod rachmistrza skoro bedzie dzwonil z konkretnego nr telefonu,ktory mozna sprawdzic dzwoniac do biura obslugi spisu. Ale Polak to taki czlowiek,ktory wszedzie znajdzie problem,a jak go nie ma to na sile stworzy.Powodzenia w sadzie dla tych,co odmowia spisu.Szykujcie kase albo pozalatwiajcie swoje sprawy,bo kara wiezienia tez wchodzi w rachube.
Jags.
miesiąc temu
Ja po 4maja wyjeżdzam.
...
Następna strona