Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Spółka Restrukturyzacji Kopalń nie wybrała nowego wiceprezesa. Konkurs bez rozstrzygnięcia

3
Podziel się:

Spółka Restrukturyzacji Kopalń ogłosiła konkurs na stanowisko wiceprezesa. Zgłosiło się ośmiu kandydatów, ale rada nadzorcza spółki nie zdecydowała o wyborze nowego członka zarządu. Na razie nie jest też jasne, czy na to stanowisko zostanie rozpisany kolejny konkurs. Wakat na tym stanowisku pojawił się w listopadzie.

Spółka Restrukturyzacji Kopalń nie wybrała nowego wiceprezesa. Konkurs bez rozstrzygnięcia
SRK nie wybrało nowego wiceprezesa (Adobe Stock, Lukasz Barzowski)

Spółka Restrukturyzacji Kopalń ogłosiła 8 grudnia konkurs na stanowisko wiceprezesa firmy ds. likwidacji kopalń. Do konkursu zgłosiło się siedmiu kandydatów. Rada nadzorcza przeprowadziła z nimi rozmowy kwalifikacyjne, jednak nowego prezesa nie wybrano. Nie podano też, czy będzie ogłoszony nowy konkurs na to stanowisko.

SRK szuka wiceprezesa od listopada

Wcześniej wiceprezesem SRK ds. likwidacji kopalń był Janusz Smoliło, który 20 listopada został prezesem spółki. Obecnie zarząd pracuje w dwuosobowym składzie — oprócz prezesa Janusza Smoliły, w zarządzie zasiada wiceprezes ds. ekonomiki i finansów Radosław Wojtas. Janusz Smoliło zastąpił na stanowisku prezesa SRK Janusza Gałkowskiego, odwołanego z tej funkcji w październiku.

Czym zajmuje się SRK?

SRK zajmuje się likwidacją kopalń i zagospodarowaniem ich majątku. Od 2015 r. do SRK trafiły kopalnie lub tzw. ruchy górnicze: Makoszowy, Brzeszcze (produkcyjną część kopalni wraz z częścią załogi przejęła później grupa Tauron), Centrum, Mysłowice, Kazimierz-Juliusz, Boże Dary, Anna, Pokój 1, Rozbark V, Jas-Mos, Krupiński, Wieczorek (w dwóch częściach), Śląsk, ruch Piekary (część kopalni Bobrek-Piekary), część ruchu Rydułtowy (fragment kopalni ROW) oraz część kopalni Mysłowice-Wesoła.

Zobacz także: Presja płacowa. "Inflacja to ukryty podatek"

Jesienią sejm znowelizował tzw. ustawę górniczą, wydłużającą do końca 2023 r. możliwość przekazywania kopalń do SRK oraz ich likwidacji ze środków budżetowych przez kolejne cztery lata, do końca 2027 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
Katarzyna TRO...
2 lata temu
Jestem po AGH Kraków. Praktyka inż. Hydrogeologii i Toksykologii. Mechanika. Gruntów. Pracowałam na programie Intergraf 1997 sierpień- wrzesień.13 lat studiów. 2 prace magisterske. Jak to się w języku polskim nazywa zbyt lakoniczne. Wyspa Wolin, Warmia. Dziwna. Szczecin. Ja to zrobiłam. Jestem pracoholiczką oraz mam naturę Dyktatora Libii. Pozdrawiam serdecznie z RAbki Zdrój.Mój Wujek Jan Szczypóła, były Ratownik medyczny i górniczy. Mieszka niżej chałupy. Tak się mówi na Podhalu. Chałupa i Role to moje okolice, oraz wychodzimy na pole a nie na dwór. Chociaż z mężem mamy Szlacheckie Pochodzenie. Szczawnica Zdrój. Rabka Zdrój.
Podpowiadamy
2 lata temu
Sobolewska jest chętna bo właśnie zwolniła miejsce w radzie nadzorczej Orlenu i chwilowo bidula jest bezrobotna.
dyrektor
2 lata temu
Pis zrobił drożyzne i rozdaje nasze pieniądze tym samym powiększa dług publiczny ludziom się żyje gorzej należy ten rząd podać do dymisji a najgorsze zło to 500+    !!!!!!!!!! PIS podzielił ludzi i rodziny jednym daje 14ke tym daje co nie chciało się robić a teraz podatek nieroby nie będą płacić podatku a ci co całe życie zapiepszali dalej będą płacić podatek taki podział robi PIS a w dodatku daje 500+ dzieciorobom z naszych podatków a oni chlają za te pieniądze i nie muszą pracować jest wiele przykładów udokumentowanych ludzie co się słyszy mają już dość tego rządu nikt już na PIS nie zagłosuje bo to druga komuna drożyzna goni drożyzne non stop podwyżki na 500+ dość a teraz PIS rozdaje dzieciorobom 12tys zł my was niedługo rozliczymy !  To koniec PISowców .A emerytów którzy pracowali ciężko to się ich dyskryminuje tylko daje się tym nierobom ! W tym kraju tylko dobrze żyją celebryci księża piłkarze i ci w rządzie podwyżki sobie robią po 10tys a większość ma zarobki miljonowe a ludzom pracy lub emerytom po 50zł podwyżki a w sklepach co tydzień podwyżki ludzie musimy wyjść na ulice i to zmienić !!!!!