Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
500+
03.08.2020 15:03

Spór o 500+ w rządzie. Ziobro zabrał głos

Najpierw ostra krytyka ze strony Beaty Szydło, teraz swoje dorzuca Zbigniew Ziobro. Lider Solidarnej Polski i minister sprawiedliwości odniósł się do pomysłu, by 500+ wypłacać w formie elektronicznego bonu, podobnie jak ma to miejsce w przypadku bonu turystycznego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zbigniew Ziobro ostro skrytykował pomysł zamiany 500+ na bony. Takie rozwiązanie zasugerowała w piątek w money.pl minister Jadwiga Emilewicz

W Zjednoczonej Prawicy w weekend ujawniła się wyraźna różnica poglądów. Wszystko przez wywiad, którego money.pl udzieliła wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

W piątek zapowiedziała w programie "Money. To się liczy", że rząd po sukcesie bonu turystycznego chciałby w podobny sposób wypłacać również inne świadczenia.

Na pytanie prowadzącego program Mateusza Ratajczaka, czy może chodzić chociażby o 500+ czy 300+, Emilewicz odpowiedziała, że "tą drogą rząd chciałby iść". - Daje to gwarancję, że pieniądze zostaną wydane tak, jak zaplanował to ustawodawca - argumentowała wicepremier.

Zobacz pełną wypowiedź minister Emilewicz w tej sprawie

Wcześniej w podobnym tonie wypowiadała się również prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Także w money.pl.

Reakcja Szydło

Jeszcze w niedzielę minister Emilewicz doczekała się zdecydowanej reakcji ze strony Beaty Szydło. Była szefowa rządu jasno dała do zrozumienia, że jest zdecydowanie przeciwna takiemu rozwiązaniu.

- Program Rodzina 500 plus w postaci "bonów" to pomysł bardzo zły i pozbawiony uzasadnienia - napisała na Twitterze poprzedniczka Mateusza Morawieckiego na stanowisku premiera.

Dodawała, że "wprowadzanie takich pomysłów do debaty publicznej podważa zaufanie między rządem PiS i obywatelami". - Aż się ciśnie na usta: Nie idźmy tą drogą!" - zaznaczyła Szydło.

Pośrednio wywołana do tablicy poczuła się minister Emilewicz. I niejako wycofała się ze swojej piątkowej deklaracji.

- Program 500+ to jeden z najważniejszych programów społecznych zrealizowanych przez rząd Zjednoczonej Prawicy. To też efekt osobistej determinacji Beaty Szydło. Wszyscy widzimy jego pozytywny wpływ dla polskich rodzin i naszej gospodarki. Dlatego nie zamierzamy nic w nim zmieniać - napisała na Twitterze Emilewicz.

Ziobro po stronie byłej premier

W poniedziałek po południu głos w tej sprawie zabrał również Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski. A przypomnijmy, że Jadwiga Emilewicz to jedna z liderek drugiego koalicyjnego dla PiS ugrupowania - Porozumienia.

- Pomysł zamiany wypłat 500+ na bony nie był konsultowany z Solidarną Polską i nigdy nie uzyska naszego poparcia - napisał Ziobro.

Było to już kilkanaście godzin po tym, jak z wywiadu w money.pl wytłumaczyła się minister rozwoju. Jak widać, nie do końca przekonała tym Zbigniewa Ziobrę, który postanowił jasno sprzeciwić się takiemu pomysłowi.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-08-2020

KefPewnie bo od razu 10% poparcie spadnie. Kupiliście ludzi za gotówkę i jak to zmienicie to strzał w kolano. Jak sobie wasi wyborcy „ większość” … Czytaj całość

03-08-2020

adam500+ to w wiekszości nie są pieniadze na dzieci ( dzieci nie mają prawa głosu w czasie wyborów) tylko dla ich rodzicieli którzy otrzymywanymi co … Czytaj całość

03-08-2020

KosaZiobro idzie na zwarcie z gowinowcami czas pokaże kto utonie 🤣

Rozwiń komentarze (299)