Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. OPM
|

Sprawa Obajtka. CBA prześwietli oświadczenia majątkowe szefa PKN Orlen

173
Podziel się:

Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdzi majątek i oświadczenia majątkowe prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, na jego wniosek. Jego oświadczenia były już dwukrotnie w przeszłości badane przez CBA.

Sprawa Obajtka. CBA prześwietli oświadczenia majątkowe szefa PKN Orlen
CBA ponownie prześwietli majątek i oświadczenia prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka (PAP, Radek Pietruszka)

CBA otrzymało wniosek od mec. Macieja Zaborowskiego, pełnomocnika szefa Orlenu Daniela Obajtka, o kontrolę jego majątku i oświadczeń majątkowych. "CBA podejmie czynności w tej sprawie" - poinformowało CBA.

Pełnomocnik Obajtka wniósł o kompleksową kontrolę majątku i oświadczeń majątkowych w imieniu swojego klienta, zapewniając, że nie ma on nic do ukrycia Zaborowski zapewnił, że to własna inicjatywa Daniela Obajtka, która ma na celu rozwianie wszelkich wątpliwości, co do jego osoby i jego majątku.

CBA podało, że po raz pierwszy kontrolą objęto oświadczenia majątkowe składane przez Obajtka w latach 2006-10 a kontrola zakończyła się 18 września 2012 roku. Drugi raz CBA weryfikowało oświadczenia majątkowe składane w latach 2013-18.

"Analiza nie wykazała różnic między oświadczeniami majątkowymi, a stanem faktycznym" - zaznaczyło CBA w oświadczeniu.

Zobacz także: Daniel Obajtek nie zaszkodzi Orlenowi. Marek Belka komentuje

W ostatnich tygodniach media donoszą o majątku prezesa PKN Orlen i wątpliwościach dotyczących pochodzenia m.in. jego licznych nieruchomości. W związku z tymi doniesieniami politycy opozycji poinformowali o złożeniu zawiadomień i wniosków do m.in. prokuratury, NIK-u i CBA.

Obajtek konsekwentnie zaprzecza tym zarzutom. We wtorek rano w Polskim Radiu 24 mówił, że został sprawdzony z całego życia zawodowego przez CBA i prokuraturę, a jego dochody są udokumentowane. Zapewnił, że nie ukrywa majątku. Zapowiedział też wejście na drogę sądową w związku z ostatnimi publikacjami medialnymi na jego temat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(173)
Ale jaja! Ale...
3 lata temu
Wojtunik z Seremetem już go sprawdzali. Kolesie z PO. I wszystko było OK. Coś wam nie pasuje?
obywatel
3 lata temu
A Pana Banasia to już sprawdzili? Bo jakoś cicho się zrobiło.
GABRIEL
3 lata temu
Ja się zastanawiam nad tym , czy sprawdzanie przez CBA oświadczeń majątkowych odbędzie się, czy odbywa przez funkcjonariuszy CBA, którzy są aktualnie zatrudnieni w Orlenie, czy funkcjonujący w służbach ?
Gość
3 lata temu
Ha , ha , ha CBA ....Tam Kamiński po wyroku skazującym nieprawomocnym , ułaskawiony przez NARCIARZA Dudę !!!!
Dziurasr
3 lata temu
Żeby czasem czegoś nie znaleźli :)
...
Następna strona